Autor Zpráva
janbarasek
Profil
Ahoj začátečníci, vím že dost často nic nevíte, tak budu natáčet video návody k tomu, jak tvořit stránky. Tady: www.youtube.com/watch?v=g8zHUi8HldM je můj první pokus, co na to říkáte ? Co se vám nezdá, co by jste změnili ? Kritiku rád přijmu, pak to budu zveřejňovat na mých stránkách, aby každý mohl začít snadno dělat weby. Občas je to z pouhé knížky a textu špatně pochopitelné, proto, budu natáčet již zmiňované videa.
panther
Profil
janbarasek:
co na to říkáte ?
jako fór a parodie je to dobré, nic víc. Zasmál jsem se, jak už dlouho ne.

Bylo to myšleno opravdu vážně? Na výuku - ani psanou, ani nafilmovanou - nemáš dostatečné znalosti. Celkově podle tohohle se nikdo nemůže chtít něco naučit (když je tu JPW i s diskusí, apod.), to se dříve dotyčný bude válet smíchy po zemi.

Klidně se uč, uč se tak, jako to dělá většina lidí - v tichosti, nikomu to nemusíš ukazovat. Ukaž nám (třeba v hodnotící sekci) nějaký tvůj výtvor - zdejší odborná kritika ti může být k dobru, aby ses příště vyvaroval chyb, které děláš. Normálně nic moc nehodnotím, ale že to jsi ty, na kód se ti rád kouknu.

Až budeš v něčem (třeba právě kódování) dobrý, můžeš pomýšlet na nějaká výuková videa nebo psané kurzy. Dřív ne.
cesilek
Profil
Spíš jsem se naučil vytvořit novou složku, nebo namalovat obrázek v malování, ale určitě ne tvořit web.
pavuk
Profil
janbarasek:
Teda, promiň, ale naposled mě tak pobavila Cesta do Liberce za plavkyněma... Už ti to tu psali skoro všichni moderátoři, ale ty snad trpíš nějakou obsesivní poruchou, která tě nutí pořád sem něco strkat. Oni to moderátoři mysleli dobře s tou "tichostí", jsem přesvědčenej že to byla pro tebe ta nejlepší rada. Pochop, že tohle aspiruje na videa typu "Jak namalovat díru" od zmizelýho Michala
<ot>To vypisování slova "nečem" ve videu fakt o "něčem" svědčí</ot>
Bubák
Profil
V podstatě souhlasím s pantherem, ale nevidím to jako parodii, ale jako velmi slabé dílo, nesmál jsem se, ale málem jsem si ukroutil hlavu. Nechápu, proč se v prvním díle zabýváš tvorbou a přejmenováváním obrázků, když je stejně nepoužiješ. Měl by sis texty připravit předem, opravy a úpravy textu na obrazovce jenom zdržují, zdržuje i samotné vypisování textu.

Dokáže to zmátnout začátečníky:
- videonávod předpokládá, že jsou vidět přípony registrovaných souborů
- z videonávodu není jasné, jak v poznámkovém bloku uložím soubor s příponou .html, je to ustřižené

Nečetl jsi náhodou dnes ráno na Živě.cz nový článek Nejlepší program pro vytváření videa z dění na obrazovce a měl nutkání si to ihned vyzkoušet?
janbarasek
Profil
Bubák: Na živě jsem to četl, ale videa z obrazovky natáčím už déle. Natáčím to v CAMstudio, který jsem zahlédl na živovském fóru.
Beavis
Profil
janbarasek:
Kdybych se učil podle tebe, tak nevím, jak dopadnu.
Nevím, jestli je úplně nejlepší pro začátečníka, aby začínal psát v poznámkovém bloku (nic proti němu).
IMHO nechci Tě nějak znepokojovat, ale myslím, že webů, kde se učí tvořit webové stránky, je dost, a přecijenom se v článku naučím víc, než ve videu od někoho, kdo tomu, co dělá, nějak moc nerozumí.
shaggy
Profil
janbarasek:
Michal Kolesa? Si to ty?

Čeština nie je môj rodný jazyk, ale mám pocit, že toľko chýb by som neurobil ani ja, keby som písal po česky.
To video by mohli používať ako inštruktážne video na tému "ako nerobiť video tutoriál" - na tej malej časti obrazovky nič nevidím a väčšinu si musím domýšľať.

Keď si sem prišiel, tak som ťa bral ako naivného trinásť-ročného chlapca, ktorý si myslí, že niečo vie. Ale teraz ťa považujem za hlupáka, ktorý nepočúva rady okolia. Ty si myslíš, že sa naučíš cudzí jazyk (html) a pritom ani nezvládaš svoj rodný. Točíš návody, vypisuješ po fóre rady a pritom sú všetky zle - čo odpoveď, to blbosť.
mckay
Profil
janbarasek:
Zabírej laskavě aspoň ty části obrazovky, které jsou podstatné. Kolik to asi řekne začátečníkovi, který neumí vytvořit složku, když klikneš na něco mimo obrazovku a hotovo?

Další věc, kterou bych mohl vytknout - neuč nikoho psát v poznámkovém bloku. Je to špatný zlozvyk.

Grafický program malování... zmínil bych ty, které se doporučují používat (ať už je to free gimp, nebo placený photoshoú).
Krakatoa
Profil *
Obsahovou kvalitu videa komentovat raději nebudu, ale mám tu jedno doporučení. Nekomentuj video psanou formou, ale zvukově, pokud to Camstudio nezvládne přímo při tvorbě a nebo máš slabý CPU, tak si nejdřív předtoč video a pak to video dodatečně okomentuj a video pak se zvukem spoj.
Majkl578
Profil
Už se těším na pokračování.
vrtakcz
Profil
Víše už bylo napsáno snad vše.
Komentoval bych to asi takto:
Prosím nejdřív se to nauč sám a pak se pokoušej učit druhé. Pokud na takovéhle video narazí nováček tak ho upřímně lituji. Protože si z toho odnese spoustu špatných znalostí. Ostatně jak tak koukám na tvůj web... Chtěl bych tě slušně požádat o jeho smazání (nejen toho videa ale celého webu), protože pokud na něj nějaký nováček narazí tak způsobí více škody než užitku.
happy
Profil
janbarasek:
hlavní vyhoda videí je dle mého že autor může během práce vše komentovat a zozvádět. video bez zvuku je poloviční. ty neumíš mluvit? nebo nemáš 100kč na mikrofon?.

videa z obrazovky natáčím už déle.
a vytvoříš tenhle ořezanej hnus? beru to jako špatný vtip.

ještě že jsi zvolil takovýto název videa - alespoň ho nikdo nenajde.

a nakonec taková perlička - opravdu si myslíš že člověk co nedokáže sám vytvořit složku je zralý na psaní web stránek? na začátku videa chybělo jak zapnout počítača kde najít poznámkový blok a jak ho spustit.
Mike8748
Profil
Bubák:
- videonávod předpokládá, že jsou vidět přípony registrovaných souborů
omyl. Přípony ma samozdřejmě skryté, v tom poznámkovém bloku vytvořil soubor index.html.txt
je to poznat podle ikony souboru zobrazené v jeho složce.

což také není dobrý "začátek" :)
Beavis
Profil
Mike8748:
v tom poznámkovém bloku vytvořil soubor index.html.txt
Také jsem si toho všiml..
Učit dělat stránky, a neumět uložit hloupý soubor jako HTML?
Prober se.
Webb
Profil
Já vubec neumim tvořit html stránky, co to je? Proč je tam na začátku závorka v tom html, a potom nějaka anglička hlavička?
A proč tam nejsou videt na tech stránkach obrazky ktere si kopiroval do složky?

Takže asi tak..xD

jako návod ti to je k ničemu, co když uplný lajk začene dělat stránky a neví co jsou ty tagy? Ja myslim že s JPW si daleko v nedohlednu:p
Bubák
Profil
Že je zobrazení přípon známých typů souborů zapnuté, je na onom videu velice dobře vidět u miniatur obrázků.

janbarasek vytvořil soubor index.html, ale začítečníkům zatajil, jak to udělal, kliknul totiž mimo snímanou oblast na masku "Všechny soubory".
piiiiiiiip
Profil
Možná že už na to někdo poukazoval,ale proč děláš to video když v něm stejně jen píšeš?Nápad to sice není tak špatny ale když už video tak udělej neco co se špatně popisuje.Např.jak vytvořit přez totak comandera ftp přístup(myslím tím graficky tzn klick,klick)ale to co jsem viděl je ztráta času a myslim si ze to začátečníka spíše zmate než že mu to pomuže.
Krakatoa
Profil *
Majkl578:
Šak se koukni na další jeho videa, než bude pokračování prvního dílu tvorby webu, pokud se nudíš.
Tak např.:

Pozdrav začátečníkům:
www.youtube.com/user/janbarasek#p/u/4/J3ZJs2sdwac

Podrobný návod jak malovat v programu malování:
www.youtube.com/user/janbarasek#p/u/0/tyX-c6poXXg

Podrobný návod jak vyhledávat na youtube:
www.youtube.com/user/janbarasek#p/u/2/Cwyg4q19aVE

Skládání PC (poslední díl), věci, které nevíme kam patří:
www.youtube.com/user/janbarasek#p/u/106/GrXuPzUtRJo

Vyuka tance:
www.youtube.com/user/janbarasek#p/u/212/JihoO9j2E_A

Výuka zpěvu a hry na kytaru:
www.youtube.com/user/janbarasek#p/u/223/NLOlxa55JU8
piiiiiiiip
Profil
Koukal jsem na to a u některých by se třeba hodilo aby tam byl i zvuk nebo nějaké popisky.Je hezké zě něco ukaže ale už k tomu nic neřekne.Např.to video ,,Skládání PC''.Ukázal nějake části počítace ale už neřekl co je co takže jsem si z toho nikdo nic neodnesl.
Tetris
Profil *
Krakatoa - tomu já říkám profesionální "Jak na to" by Pat a Mat, jinak k tomuto videu:
Pokud bych byl začatečník tak vůbec nevím co to tám píšeš, co jsi udělal s těmi obrázky, v jakém formátu ty obrázky uložit apod.
Nejprve se uč sám a pak uč ostatní, když tak koukám na ten tvůj "web", tak ještě máš co dohánět ;)
Radovan789
Profil *
[#19] Krakatoa
Takhle jsem se dlouho nezasmál xD Hlavně tomu Pozdrav začátečníkům
kordy
Profil *
nechci tě nějak urážet ale když dělám něco já tak říkám že sem amatér a nadšenec pak nevím co bych říkal být tebou
prostě todle je návod pro mou osmiletou ségru rozumíš tomu co chci říct? chybí tomu obrázky chybí tomu odkazy prostě todle se učí na základní škole to co si nám ukázal možná změním názor když nám ukážeš druhej díl ale tendle vypadal jakoby si ty znalosti narychlo četl z knihy...

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0