Autor Zpráva
spartan13
Profil
Dobrý den,
budu dělat nový web ale mám pár problémů:

1)je lepší používat php a include nebo php a databáze či dělat každou stránku s kopírováním části kódu - nejedná se o složitý web ale bude se rozrůstat, zatím neplánuji žádné diskuse apod(myslím, že to nebude ani v budoucnu potřeba) . můžu ho klidně dělat i jako statický. Osobně se mi dělá dobře s includem ale nevím jak je náročný na server apod..

je sice dobré dělat s databázemi ale nebude se jednat o nějak extrémě složitý web s velkým množstvím stránek, takže si myslím že to není potřeba.
panther
Profil
spartan13:
je lepší používat php a include nebo php a databáze
include je pouze jedna funkce z PHP, databáze můžeš používat taky. Můžeš používat všechno, co jsi vyjmenoval (PHP v tom bude v obou variantách), záleží, co si zvolíš jako uložiště dat (obsahů stránek). DB je lepší samozřejmě.

Osobně se mi dělá dobře s includem ale nevím jak je náročný na server apod..
že bys zhroutil server includem? To se neboj.

je sice dobré dělat s databázemi [...], takže si myslím že to není potřeba.
tak se neptej a dělej, jak uznáš za vhodné.
tiso
Profil
spartan13: ak hovoríš že web môže byť statický, tak ideálne riešenie je vygenerovať statické html stránky pomocou nejakého PHP skriptu a dát z databázy. Pri zmene obsahu niektorej stránky len pregeneruješ ten statický súbor.
Str4wberry
Profil
Zrovna jsem měl rozepsané něco ve smyslu tisova příspěvku. Takže alespoň s ním vyjadřuji souhlas. :–)
Bubák
Profil
panther:
že bys zhroutil server includem? To se neboj.
Server se pochopitelně nezhroutí, ale pokud bude hostovat na webzdarma.cz, tak se pozná, jestli je stránka statická, nebo includovaná.

Kompromis je includovaný web provozovat na lokálu, stáhnout ho třebas wgetem a pak ho jako statický uploadovat na hosting.
Ale to to bych doporučil jen tehdy, když z PHP umíš jen include a stránky se mění nanejvýš párkrát do roka.
t4nn3r
Profil
a co prostě použít nějaký jednoduchý cms , blog system .. nebo o čem ty stránky mají být (pokud je to možné)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0