Autor Zpráva
Zdenek01
Profil
Ahoj, prosím o radu. Mám připravené stránky ve FP podle svých představ. Když je chci publokovat na we b do adresy na wz přes FP, odmítá je server přijmout, protože úvodní stránka a s nabídkou, pojmenovaná index html není jako hlavní složka.(Totéž mi vykazuje Total Comander.) Asi jsem chyběl ve škole když se probíralo, jak dotanu ten indexovaný soubor tam, kde ho server požaduje mít, tzn. jak ve FP pohybovat se soubory v adresáři. Může mi někdo poradit? Dík Zdenek (Až se to povede, dám k honocení!)
Charlie
Profil
Jméno souboru je index.html nebo s jinou příponou (htm, php, ... ,)

Zajdi na webzdarma.cz, přihlaš se, koukni na správce souborů a měl bys vidět celý adresářový systém tvého webu. Potom jen nahraješ (dole na stránce) souboru index.html do kořenového adresáře.
Zdenek01
Profil
Nějak se to nepovedlo. Udělal jsem to podle tvé rady, otevřel se mi adr. systém, nahrál jsem index a otevřel se rám, ve kterém mám úvodní nabídku, ale místo očekávaného :) textu se objevila 3x stránka wz, v každém rámu jedna.
Marty
Profil
Tak zkontroluj, zda odkaz na stránky v rámcích je správný, a zda tam ty stránky jsou skutečně nahraný, možná to bude chtít taky nastavit reklamu, aby se ti nezobrazovala v každém rámu.
Zdenek01
Profil
Dík, zkusím. Snad na to přijdu, bude to holt chvilku trvat.
Falcon16
Profil
ak ti ide pripojit sa cez ftp na wz.cz tak tam len vsetko skopiruj. pozor, obcas im to robi blbosti a po nahrati zmeni velkost pismen. robilo mi to hlavne pri externom css a pri niektorych obrazkoch ale aj strankach. moze to sposobit nenacitanie stranky
Charlie
Profil
Pokud je na těch stránkách kód 404, tak máš špatně odkazy na cílové soubory, to je jedna z krizí kombinace FP + frames.
peta
Profil *
Zdenek01 Souhlasim s Charlie
Podle chovani to vypada ze jsi windows zavislak a nemas zadny zkusenosti s linux. odkaz na stranku musi byt presny, zadne priblizne linux nezna :)
nejlepe pouzit 2 soubory
index.htm
index.html
nikdy nevis, ktery server, jaky pouzije.

"musi byt presny, zadne priblizne linux nezna"
to znamena:
index.htm
je neco jineho nez:
index.htM index.HTML Index.htm INDEX.htm INDEX.HTM
u linuxu je kazde jiny soubor a kliden je muzes mit v jednom adresari
... dale to znamena, ze
c:\aaa\index.html
je neco jineho nez
http://aaa.wz.cz/index.html
nebo
index.html
nehlede na jine lomitka a tak. Takze bacha na pismenka!

Podle chovani to vypada, ze mas hlavni stranku delanou jako ramy a ty ramy pouzivaji spatny nazev souboru.
Uplne super je pri problemu uvest i stranku, aby jsme ti to mohli pripadne prozkoumat a vyloucit tyhle zacatecnicke chyby hned a ne hadat chybu :)
kukko
Profil *
peta, nedelej z linuxu zleho pedanta, to co musi byt presne je proste jakykoliv server....:)
peta
Profil *
kukko "Jakykoliv server" pouziva linux. Pokud neco jineho, tak maji spravcove spoustu prace navic :) Nebo jeste sem videl linuxove programy pod windows, ale to neni stastne reseni. Tam je nejaky problem s alokaci promennych a nefunguje to uplne stejne dobre jako na linux.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0