Autor Zpráva
Stanley
Profil *
Dobrý den.
Včera jsem si stáhl free PSD šablonu a poté jsem ji rozřezal a zkusil nakódovat.
Kódování se mi dařilo, teda aspoň jsem si to myslel (kóduji v PSPADU), než jsem se podíval na vytvořené dílo v Mozzile.
Adresa stránek je Zakladka.hys.cz
Nevíte prosím, proč se mi stránky ukazují dobře jen v IE ? (používám verzi 8)
Mnohokrát děkuji za ochotu.
David1256
Profil
Používáš všude totiž jenom align, který zajišťuje umístění pro IE. Respektive IE umí zarovnávat alignem více bloků do sebe, což ostatní prohlížeče neumí. Doporučuji ti aby si udělal layout stránky pomocí vlastností float, clear. Musíš si to průběžně kontrolovat i v Mozille, asi si udělal tu chybu, že si si to kontroloval jen přes PSPad, který ti to zobrazuje, jak to vypadá v IE.
Stanley
Profil *
Aha, takže to způsobuje vlastně align ?:)
A ano, kontroloval jsem to průběžně jen v PSPADu.
Děkuji :)
Bubák
Profil
Stanley:
Aha, takže to způsobuje vlastně align ?
Před otazník nepatří mezera.

Jde o to, že CSS původně umožňovalo vycetntovat blok pomocí text pomocí CSS vlastnosti text-align. Později W3C tuhle možnost zrušila (sabotovala). Takže bloky se mají centrovat pravým a levým marginem nastaveným na auto. Záleží na tobě, jestli budeš centrovat každý blok samostatně, nebo použiješ nějaký obalový DIV, který vycentruješ.
Vodorovné centrování

V některých prohlížečích se v menu zobrazují odrážky seznamu, pomůže:
.menu ul {list-style: none;}

Dalším problémem, se kterým se potýkáš (odlišné rozměry) je box-model.
Stanley
Profil *
Bubák:
Ano, děkuji, web už se mi podařilo nakódovat, mohl byste mi prosím ohodnotit design?

Na ten box-model se ještě podívám, co to jea a k čemu se to používá.
Ještě jednou mo děkuji.
David1256
Profil
Ale to už je práce někoho jiného ta šablona. Jinak většina free šablon nemá moc velkou úroveň. Viz. ta tvá. Je zkrátka moc jednoduše udělaná.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0