Autor Zpráva
nichao
Profil *
může mi někdo poradit jak udělat, aby se odkaz po najetí myší podtrhl jinou barvou než je barva odkazu (písma)?
habendorf
Profil
Buď borderem, nebo tam dáš ještě span.
nichao
Profil *
habendorf:
jo jo, já zkusím ten border

moc děkuji
Bubák
Profil
Border vypadá jinak:
http://teststranek.kvalitne.cz/podtrzeni-barva/

Jde to i obrázkem na pozadí , ale při vypnutých obrázcích není vidět žádné podtržení:
http://teststranek.kvalitne.cz/podtrzeni-obrazkem/
Homer
Profil
Mohlo by to jít třeba takhle:

a:hover
{border-bottom: 1px solid #ff0000;}
Petr ZZZ
Profil
Homer:
Zkoušel jsi, zda to funguje? Po najetí myší to máš podtržené dvakrát a dvoubarevně. Netvrdím, že to není taky hezké, ale kvalitnější řešení nabízí Bubák, navíc upozorňuje na jemný (spíš hrubý) rozdíl mezi podtržením opravdovým a podtržením pomocí borderu pouze fingovaným.
Velda
Profil
a taky si prohlížeče pod podtržením představí každý něco jiného...
Bubák
Profil
Velda:
Co znám prohlížeče, tak všechny si pod podtržením představí, že mají podtrhnout text.
Velda
Profil
Bubák:
- Firefox jako jediné podtrhne tlustěji, pokud je písmo tučně
- Firefox a Opera jako jediní mají tlustou čáru podle velikosti písma
- Webkit jako jediný nezvětší čáru při zoomu
- Webkit jako jediný má posunutou čáru blíže textu
Homer
Profil
Petr ZZZ:
zkoušel a funguje to naprosto bez problémů. Samozřejmě, že odkaz musí text-decoration:none, to je snad jasný.
Petr ZZZ
Profil
Homer:
to je snad jasný

Asi jak komu. Tazatelům zde bývají různé, někdy i samozřejmé postupy spíše nejasné. Tvůj příspěvek byl zavádějící už proto, že následoval dva dny po bubákově odpovědi, ačkoli jsi nabízel řešení méně kvalitní. ;-)
Bubák
Profil
Velda:
Díky za vysvětlení a za přehled podtržení v prohlížečích.

Petr ZZZ:
jsi nabízel řešení méně kvalitní
Záleží na situaci, třebas ve vodorovném menu může být border vhodnější, než podtržení. Odpověděl už habendorf, já jsem vlastně jenom odkázal na své ukázky, které se týkají podtržení.
Petr ZZZ
Profil
Bubák:
Záleží na situaci, třebas ve vodorovném menu může být border vhodnější, než podtržení.
To ano, ale dvojité podtržení (pokud by tazateli nebylo "jasné", že tam patří také text-decoration:nóně), to asi spíš ne, zvlášť kdyby každá linka byla jinak barevná. (Pardon, to nóně má na svědomí Ohákování. :)

Odpověděl už habendorf
Odpověděl, ale nejsem si jistý, zda tazateli pomohl. Ale to by asi bylo na jinou a delší diskusi – jak detailní by měla být odpověď, aby ji tazatel pochopil a uměl zužitkovat. Na takových 50-90 % dotazů by se taky dalo odpovědět odkazem na některý z tutoriálů v patičce, že.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0