Autor Zpráva
james11
Profil
Prosím o radu, jak se tvoří web z PSD šablony, zatím jsem web vždy tvořil jen pomocí HTML jazyka, popř. jednoduchých PHP skriptů, ale zajímá mne jak se to dělá z PSD šablony. Popř. budu rád když mi doporučíte vhodnou literaturu, děkuji
habendorf
Profil
To je jen forma zadání. Dělá se to úplně stejně.
james11
Profil
literatura by nebyla? nenapadá mne jak to "udělat stejně" jako jednoduchý web v html
tomas657
Profil
james11:
nenapadá mne jak to "udělat stejně" jako jednoduchý web v html
cez photoshop si vystrihneš z PSD potrebné obrázky a nakóduješ to úplne bežne ako klasický HTML dokument...
james11
Profil
nevíte někdo o nějakém tutoriálu? popř. videu nekde na webu? mě se to zas tak jednoduché nezdá :-/
tomas657
Profil
james11:
nevíte někdo o nějakém tutoriálu? popř. videu nekde na webu? mě se to zas tak jednoduché nezdá :-/
je kopa tutoriálov o tom, ako pracovať s Photoshopom... stačí použiť Google
james11
Profil
ale já nepotřebuju tutoriál na Photoshop, potřebuju tutoriál na kódování šablony z PSD do HTML a to podle mne není totéž...
panther
Profil
james11:
http://jakpsatweb.cz nestačí? Prvně musíš znát HTML a CSS, pak něco o přístupnosti, použitelnosti, sémantice, ...

Pro automechanika taky neexistuje tutoriál, jak opravit auto. Kodéřina je profese jako každá jiná.
james11
Profil
panther:
Pro automechanika taky neexistuje tutoriál, jak opravit auto.

a proč by neexistoval? mám tu vedle mne :-) sice neopravím poruchy motoru atd. ale běžné věci podle této knihy jsou hračka.

IHMO: HTML hnám, CSS taky, potřebuju jen ten přesný postup nejlépe na videu nebo v knize
David1256
Profil
Stáhni si Photoshop, otevři si v něm tu PSD šablonu a používej nástroj ořezávání (Crop tool). Např. v té PSD šabloně máš určitě nějaké logo, tak si to logo ořízni a udělej si stejně velký div a dej mu jako pozadí ten obrázek, který sis vystříhl. Pak tam máš nějaké menu, tak ho udělej stejně jako v HTML jen místo textu tam dej ty obrázky vystřižené z té PSD šablony. Takhle si zkouskuješ celou stránku. Text si naformátuješ podle informací, které o něm vydoluješ z Photoshopu. Dále se ti hodí práce s vrstvami, občas si budeš muset nějakou přepsat nebo vymazat. Konkrétně v PS máš ty vrstvy vpravo dole.
james11
Profil
David1256: díky, konečně první platná rada :-) jdu to zkoušet :-)

ještě dotaz, tabulky se již dnes prý moc nepoužívají, jak to vyřešit jinak?
panther
Profil
james11:
float, clear.
joe
Profil
james11 (7.8.2010 20:28:14):
IHMO: HTML hnám, CSS taky

james11 (7.8.2010 20:45:32):
ještě dotaz, tabulky se již dnes prý moc nepoužívají, jak to vyřešit jinak?


... něco mi říká, že HTML a CSS jsi viděl z dálky.
Petr ZZZ
Profil
james11:
Mám dojem, že joe to odhadl správně. Web v základní formě jsou soubory .html s obrázky a texty, nakódované pomocí jazyka HTML a v lepším případě pomocí jazyků HTML a CSS do nějaké podoby a funkčnosti. Je ale úplně jedno, zda si obrázky nakreslíš ve Fotošopu nebo v Gimpu nebo zda je nafotíš a jen zmenšíš na vhodnou velikost. Je-li pravda, že umíš HTML a CSS, potom nechápu, co řešíš. Pokud tyto jazyky neznáš, zde v patičce máš odkazy na tutoriály. Mám podezření, že jsi ještě nepochopil, jak obsáhlé téma se za tím skrývá. Budeš se muset smířit s tím, že běžný smrtelník se to musí učit několik týdnů až měsíců, než do toho vůbec začne pronikat. Alespoň moje zkušenost byla taková – trvalo mi mnoho týdnů, než jsem začal chápat základy. Je možné, že nejsem génius, ale za úplného blba se zrovna taky nepovažuji. Obrň se trpělivostí a začni se učit, to je jediná cesta k úspěchu!
james11
Profil
díky chlapi, je pravda že sem spíš začátečník, jdu se učit :-)
Catherin4
Profil *
Ahojte, chcem sa spytat aj ja na tu psd sablonu, pokial si spravite menu z obrazkov a vlozite to tam ako obrazky, roboti v tom neuvidia text co je dost nevhodne pre SEO, riesite to nejak?
joe
Profil
Catherin4:
Ano, řeší to image replacement
http://css-tricks.com/css-image-replacement/

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0