Autor Zpráva
QGAnna
Profil
Píše to Parse error: syntax error, unexpected '`' in /3w/webzdarma.cz/q/qgweb/start.php on line 4. Kód vypadá takhle:
<?php
$spojeni = mysql_connect("mysql.webzdarma.cz","qgweb","uj*****" );
mysql_select_db(qgweb, $spojeni); 
SELECT * FROM `diskuse`; ?>

Prosím nevíte kde mám chyby? Jinak to je tady: Odkaz
DoubleThink
Profil *
Ten čtvrtý řádek ti nepřipadá divný? Nebo jsem něco zaspal a PHP už má literál pro SQL?
Keeehi
Profil
$spojeni = mysql_connect("mysql.webzdarma.cz","qgweb","uj*****" );
mysql_select_db("qgweb", $spojeni);
$vysledek = mysql_query("SELECT * FROM `diskuse`;",$spojeni);

Vůbec netušíš, jak se v PHP zapisují řetězce. Pokud chceš zapsat v PHP někde nějaký text (řetězec, angl. string), tak ho musíš zapsat do uvozovek. Něco si o nich přečti.
Dále si pořiď nějaký textový editor se zvýrazňováním syntaxe. Doporučil bych ti PSPad. Obarví se ti to podobně jako tady na diskusi a bude to přehlednější. Proměnná je modrá, funkce černé a texty (řetězce/stringy) zelené. Když to tak nebude, někde jsi pravděpodobně udělala chybu, takže tě to na ni upozorní.
Keeehi
Profil
Měla by jsi začít od začátku. Zkus tento seriál. V něm je i část věnovaná databázím.

DoubleThink:
Ten čtvrtý řádek ti nepřipadá divný? Nebo jsem něco zaspal a PHP už má literál pro SQL?
Ona je tak trochu celá vedle. Každý nějak začínal. Ona bohužel začíná a montuje hned do toho i rovnou práci s databázemi.

Edituju si článek, a ejhle - ono to nejde uložit. Aha on to moderátor.
QGAnna
Profil
Děkuji.:-)

Jejda já jsem tam napsala heslo.:-D Děkuju za skrytí.
DoubleThink
Profil *
Keeehi:
Doporučil bych ti PSPad
Ten bych zrovna ve spojitosti s PHP vůbec nezmiňoval. Jsou tam už několik let neopravené hrubé chyby v tokenizaci (asi nejen PHP) zdrojáků a autorům je to zdá se úplně šumák.
Keeehi
Profil
DoubleThink:
Je pravda, že jsou tam nějaké chyby, ale na zvýraznění stringu jí to bohatě stačí. Pokud máš lepší, sem s ním.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0