Autor Zpráva
Jcas
Profil *
Tak jsem zjistil, že to ještě nemám správně vyladěné.
IE6 vnímá jiné okraje napravo i nalevo (pravý i levý panel odsune od kraje víc).
Čím to prosím je a jak to napravím.
děkuji

www.zocschmoravskebranice.eu/
Petr ZZZ
Profil
Moc jsem na to nekoukal, ale zřejmě to bude mít souvislost s rozdílným chápáním vlastnosti margin a/nebo padding různými prohlížeči. Jednou z možností, jak to řešit, je trik zvaný matrjoška (myslím ho vymyslel Pixy; zde považuji za vhodné dodat, že Chamurappi by asi nesouhlasil s Pixym v otázce, které chování prohlížeče je vhodné označit za "chybné" a které za "správné": Kritika W3C: Přečiny proti kompatibilitě ). Možná by taky pomohlo změnit doctype, ale to spíš hádám a nevím jak a zda by se tím třeba nerozhodilo zas něco jiného.

Jiné řešení by mohlo spočívat v rozřezání plátna, které drží slepice, na tři díly tak, aby s levým (pravým) kouskem bylo možno nakládat stejně jako s levými (pravými) kotci. Plátno trochu předělat, aby prostředek měl na okrajích vodorovné úseky, které by navazovaly na vodorovné úseky levého a pravého kusu plátna, a nakódovat to tak, aby nevadilo, když se to v různých prohlížečích případně nějak posune po vodorovné ose (plátna by se překrývala na místech, která by byla na nějakém menším úseku totožná, takže by nevadilo, když se to případně trochu nějak někde posune; střed by se dal na pozadí divu, aby se ho vykreslovala jen část). Potom by nevadilo, když například IE vykreslí celý sloupec kotců trošku více doleva (nebo doprava), než to kreslí např. FF. Prostě vršky kotců by byly případně posunuté stejně jako sloupce s kotci a nepřesnost by nebyla vidět, protože by se odehrávala na hranicích středu plátna s jeho levou a pravou částí.

Jinak – vítej ve světě webdesignu, někdy to je na provaz. Ale co by byl život, kdyby v něm nebylo nějaké to koření, že. :)
Yur4Y
Profil
Petr ZZZ:
Možná by taky pomohlo změnit doctype
No jasné.
<!doctype html public "-//W3C//DTD HTML 4.01 Transitional//EN" "http://www.w3.org/TR/html4/loose.dtd">

Ak sa tým niečo rozhodí, treba to opraviť, ale bude sa to opravovať ľahšie ako teraz. Takisto by som zatiaľ odstránil všetky podmienené komentáre pre IE aj X-UA-Compatible hlavičky, aby neprekážali pri ladení.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0