Autor Zpráva
kIO
Profil *
Potřebuji změnit atributy u pár souborů. Ale ne přes FTP, jen u mě na počítači. Dřív jsem měl Total Commander 6.x a klasicky se to měnilo dle číselné hodnoty (777,666,644), teď mám ale TC 7.x a tam nikde nemůžu najít kam se zadává číselná hodnota. Nová forma změny atributu (odklikáte co jak chcete) se mi nezamlouvá. Tudíž neví někdo, jak se to v nové verzi TC 7.x dá nastavit jen za pomocí číselné hodnoty jako tomu bylo dříve. Nebo nějaký jiný program, který by to dokázal? P.S.: Vím o tom, že existuje jakýsi systém, jak to lze udělat jen přes to klikání, že např. Read má jistou hodnotu pro skupinu a jinou pro celý svět a pak že se to nějak sčítá..., ale takhle to nechci, potřebuji zkrátka vědět, kam napsat číselnou hodnotu pro změnu atributu v TC 7.x nebo poradit jiný program, který to dokáže. Předem děkuji za odpověď.
xmark
Profil
kIO:
nebo poradit jiný program, který to dokáže

Altap Salamander:
kIO
Profil *
xmark:
Tento program jsem si už stáhnul, ale stejně mi to zobrazuje jen toto:

Můžu se teda zeptat, jakou verzi tohoto programu používáte, předem děkuji za odpověď.
Yur4Y
Profil
kIO:
Zrejme prezeráte atribúty súboru na vašom pevnom disku. Uploadnite najskôr súbor na server a CHMOD nastavte až tam.
kIO
Profil *
Bohužel, ani když tomu přiřadím na serveru nějaký atribut, a pak to přenesu zpátky na disk, tak se nic neděje... Pořád ten samý problém...
Bubák
Profil
kIO:
Bohužel, ani když tomu přiřadím na serveru nějaký atribut, a pak to přenesu zpátky na disk, tak se nic neděje... Pořád ten samý problém...
To bude tím, že máš v počítači disk C:
kIO
Profil *
Bubák:
To bude tím, že máš v počítači disk C:

A to má za následek co?
Zechy
Profil
kIO:
Asi to, že CHMOD atributy u Windows nejsou.
kIO
Profil *
Ale dřív jsem normálně měnil atributy souborů na disku přes TC.. až co jsem si stáhl sedmičku mi to nejde nikde... Ani když si nainstaluju znovu šestku, tak mi to nejde...
xmark
Profil
kIO:
Neřekl bych, žes mohl na lokálu povolovat Read, Write, Execute. Jaký používáš operační systém?
kIO
Profil *
Zmíněný windows (7)... A když půjdete třeba na youtube a budete tam hledat tutoriály na nastavení atributů, vyede vám spousta videií, kde se např. v TC mění atributy souborů v prostředí Windows...
tlamych
Profil *
Total commander 7 prošel nejspíše změnou. Dříve bylo možné i ve windows bez ohledu na účinek nastavovat chmod číselně. Nyní dochází pravdepodobně ke kontrole a ve windows se tyto atributy měnit nedají, tak to commander ověří a ani nenabídne v takovém prostředí chmod měnit. Na serveru přes FTP by to ale fungovat mělo.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0