Autor Zpráva
perwin
Profil
Moderátor Joker: Přesunul jsem z PHP do Problémy v začátcích, přijde mi to jako vhodnější sekce
ahoj, ja jsem se naucil html, css a vicemene i js, ale mam tu problemy s php, ktery jsem se zacal ucit teprve nedavno. snazim se vytvorit stranky tridy, (ty jsem vytvoril v zakladech), a chci aby se tam kazdy muj spoluzak mel moznost zaregistrovat a prihlasit, ale aby stranky tridy byli zaroven pristupny i nezaregistrovanym. registraci jsem dokazal vyrobit pres php ale bez databaze, jenze je strasne neprakticka a casto mi vypisuje chyby. uz jsem chtel vyrabet chaty i registrace s MySQL, ale na strankach webzdarma.cz mi databaze proste nefunguje, nebo aspon nevim jak na to. a se strankami ic.cz a endora.cz (ty maji take podporu php a mysql) nemam zase tolik zkusenosti jako s webzdarma.cz. ale zpatky k tem strankam tridy; pral bych si je tak, aby kazdy zaregistrovany a prihlaseny spoluzak mel moznost napr. v sekci Novinky, kde by se psaly novinky ze tridy, vyrobit novou udalost (tema), v ktery by byli ty informace ktery by si tam zadal do neceho (jako je napriklad diskuze bez sql, to by stacilo, kde se ukladaji data zadana uzivatelem do souboru neco.txt). vlastne ja jako admin stranek bych mel moznost tam ty temata davat pres html - pres system, a oni, ti zaregistrovani + nezaregistrovani (jini navstevnici stranek) by tam vkladali text pres neco jako wysiwyg editor.; uz jsem si i vytvoril vlastni stranky na kterych si procvicuju php a sql, kam jsem si dal radoby wysiwyg editor pres javascript, je to tady mojephps.wz.cz - ten editor bych chtel pouzit tak, aby ti zaregistrovani vytvareli ty novinky a mohli editovat tu novinku - > >
vlastně bych chtěl vyrobit něco jako je tady na diskuse.jakpsatweb.cz - takovouhle diskuzi kde se clovek musi nejdriv zaregistrovat aby mohl vytvorit nove tema a vlozit zpravu do toho tema, ale aby to mohl udelat pouze kdyz je zaregistrovany a prihlaseny a jmeno u zpravy aby bylo stejne jako to na uctu na kterem je prihlaseny. a takovy wysiwyg editor pro to zaregistrovaneho a prihlaseneho jako je tady na diskuse.jakpsatweb.cz; potom take aby ti prihlaseni mohli mit svuj ucet, mohli si ho libovolne editovat, nahravat si tam vlastni obrazky apod.;
hodily by se mi nejake php scriptiky na vytvoreni toho co potrebuji, teda jestli budete tak ochotni a poskytnete mi je, dekuji :-) doufam ze jsem to vysvetlil dostatecne, a dekuji za odpovedi a nazory :-))))
jackm
Profil
Jo já až teď v 14 letech už umím udělat redakční systém, ikdyž ne na úrovni WordPress a podobné ale pro mě dostačující, ale zatím na něm teprve makám, ale hlavní je, že to mám prostě v hlavě aspoň teorii jak to udělat, to jsem ještě před pár měsíci prostě neměl, však o tom PHP jenejdříve to vymyslet a pak napsat, nejspíše asi všechny prog. jazyky .A začínal jsem někdy v 11 letech, kdy jsem chtěl pořád umět práci s databázi MySQL, ale pořád mi to nešlo, a říkal jsem si to se nikdy nenaučím a najednou to samo přišlo, je ale pravda že je to mé hobby a u PC sedím mnoho hodin, a čtu si právě o PHP a podobném.Tím Ti chci říct, že pokud nemáš s PHP, zkušenosti, tak ty základy se dají rychle, ale udělat redakční systém už není jednoduché, ale třeba Ti to půjde rychleji než mě a naučíš se to za pár měsíců.Já osobně bych Ti doporučil nějaký jednoduchý redakční systém, jelikož PHP-Fusion, WordPress , Joomla a podobné freehostingy co já vím nezvládají.Takež bych Ti doporučil SunLight a udělat vlastní deisgn, a jak říkáš HTML a CSS umíš, takto pro tebe nebude problém.Pokud se chceš ale během toho učit PHP a udělat si vlastní RS, tak doporučuji linuxsoft.cz.
perwin
Profil
díky za radu... SunLight je podle všeho originální a velmi užitečný program...
7luke.com
Profil *
Že se s tím chceš piplat a stejně to pojede bůhví jak. Když nasadíš Joomlu tak druhý den fikot. :-)
perwin
Profil
ja bych prosil o radu, tyka se registrace (http://mojephps.g6.cz/). jde o to, jak jsem resil databazi.:

1.) vytvoril jsem si databazi s libovolnym nazvem, urcil jsem si nazev registrace, ten nazev jsem vlozil do inc/db.php:
<?php 
 $spojeni = mysql_connect("localhost","jmeno","heslo" ) or die ('Spatne zadane udaje (asi heslo, server nebo jmeno.) v inc/db.php');
	mysql_select_db("registrace", $spojeni) or die ('Spatne zadana databaze v inc/db.php');
	mysql_query("SET NAMES utf8");
?>

- z tohohle jsem pochopil, ze jde o zpusob pripojeni k databazi (heslo a jmeno zde neuvadim, adresa k databazi je localhost)

2.) prihlasil jsem se k databazi registrace, a vytvoril jsem si tam tabulku s nazvev uzivatele, protoze tak to po mne pozaduji v souboru reg_zpracuj.php, nebo snad nepozaduji?:
<?php
ob_start();               // cachujeme vystup
  if(isset($_POST['sent'])){      // pokud byl odeslan formular pokracuj timto
    $jmeno=trim($_POST['jmeno']);
    $heslo1=$_POST['heslo1'];
    $heslo2=$_POST['heslo2'];
    $mail=trim($_POST['mail']);
    $web=trim($_POST['web']);
    if($jmeno=="" or $heslo1=="" or $mail==""){ // pokud nebylo vyplněno něco z toho, co je povinné, dáme vědět a skript ukončíme
      $backlink="index.php?page=registrace&Alert=1";
    }else{              // povinné udaje vyplněny vsechny
      require "db.php";     // pripojime se k databazi
      $PocetStejnych=mysql_result(mysql_query("SELECT COUNT(*) FROM `uzivatele` WHERE `jmeno`='$jmeno' OR `mail`='$mail'"), 0);
	  if($PocetStejnych!=0){    // pokud v db je jiz takove jmeno nebo heslo...
        $backlink="index.php?page=registrace&Alert=2";
      }elseif($heslo1 != $heslo2){    // pokud se hesla nerovnajĂ­
        $backlink="index.php?page=registrace&Alert=3";
      }else{            // hesla se shoduji, vlozime tedy data do databaze
        $heslo=md5($heslo1);  // zahashujeme heslo
        if($web=="http://" or $web==""){ //pokud nezadal web tak dame promennou web prazdnou
          $web="";
        }
        $VlozData=mysql_query("INSERT INTO uzivatele (jmeno,heslo,mail,web,prava) VALUES ('$jmeno', '$heslo', '$mail', '$web', '0')") or die (mysql_error());
        // Vlozim do tabulky hodnoty - prvni je ID - nevyplnim, tvori se samo.
        // Jako posledni hodnota je "0", to jsou ty prava uzivatele.
		
        $backlink="index.php?Alert=4"; // presmerovani s hlaskou ze je vse OK
      }

    }
  }else{
    $backlink="index.php?page=registrace&Alert=5";
  }
// pokud pouzijete HEADER LOCATION tak by pred nim nemelo byt zadne platne ECHO
//echo "<a href='index.php'>index</a>";
// samozrejme zde muze byt presmerovani na jinou stranku pomoci
 header ("Location: $backlink");
ob_end_flush();

?>

- z toho jsem zase pochopil, jak se teda ta tabulka ma jmenovat.

3.) mel jsem do ty tabulky vytvorit sloupce (kolik sloupcu? - podle toho kolik je uzivatelu ktery se zaregistruji, nebo podle toho kolik je promennych v reg_zpracuj [promenne jmeno, heslo, mail, web, prava]?), vyskytl se problem, a to jak ja tak dobre zase nerozumim MySQL, chteli tam po mne veci jako nazev sloupce (nevim jaky nazev?), a potom nejake nastaveni tabulky jestli bude nullova? co to je? apod. proste nikde zadny navod, a kdyz jo, tak je pro me proste nesrozumitelny!
- ok, vytvoril jsem 5 sloupcu a to s nazvama jako je tech pet promennych - jmeno, heslo, mail, web, prava; a zadny dalsi nastaveni jsem nenastavoval, proste jsem k tem sloupcum doplnil jenom jmena

4.) zkusil jsem se zaregistrovat (vlastne, na ty adrese co jsem sem dal si to muzete zkusit taky) - to slo, ale nevsiml jsem si ze by se neco zapsalo do toho MySQL serveru, ale vzhledem k tomu ze nikde nic ani jinak nebylo tak jsem usoudil ze to je v poradku

5.) zkusil jsem se prihlasit - a to uz neslo, proste mi to reklo ze bud zadavam spatny jmeno a heslo, nebo ze ten ucet proste v databazi neni;

prosim poradte, diky za vsechny odpovedi ktery mi nekdo nabidne :-)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0