Autor Zpráva
blazej44800
Profil
Dobrý deň. Chcem sa spýtať jednu vec: ja mám súkromnú ip adresu spolu s inými ľudmi v sieti ale siet je pripojená do internetu. Nakoľko ip adresa je jedinečná predpokladám že niekto používa neaký proxy server na preklad ip adresy na verejnú. A tu si myslím že vzniká jeden problém. Napr. pri takých anketách sa zaznamenáva ip adresa už ľudí ktorý hlasovali. Ale čo sa stane ak niekto z mojej siete zahlasuje na tú anketu. Znamenáto že ja na ňu už hlasovať nemôžem? Veď vlastne z mojej siete vychádza iba jedna ip adresa takže aj 300 pc má na vonok rovnakú ip. Je pravda to čo som napísal??

Ďakujem za všetky rady :D
Joker
Profil
blazej44800:
Je pravda to čo som napísal?
Ano.
Pokud je celá síť schovaná za routerem (tzn. do Internetu se tváří jako jedna IP adresa) a daný systém kontroluje jen IP adresu, bude brát všechny počítače z té sítě jako jeden.
blazej44800
Profil
takže napriklad niekto iny moze zahlasovat za anketu a ja uz to neubudem mohol??
denCo
Profil
blazej44800:
presne, ale nie vždy sa zaznamenáva iba IP adresa, môže sa napr. aj prehliadač, štát a pod.
blazej44800
Profil
podla mna to je blbost kedze inu pripojku do netu nemam iba cez siet kde mam sukromnu ip adresu ....
Moderátor Chamurappi: Tvůj projev je špatně srozumitelný, piš prosím s diakritikou a interpunkcí.
Joker
Profil
blazej44800:
podla mna to je blbost kedze inu pripojku do netu nemam iba cez siet kde mam sukromnu ip adresu
Jestli to je narážka na to, že filtr jen podle IP adresy může dávat falešně pozitivní výsledky (tj. i někomu kdo nehlasoval řekne že hlasoval), skutečně to tak je.

dodatek: Souhlasím s moderátorskou poznámkou, měl jsem problém pochopit příspěvek.
johnl
Profil
blazej44800:
Joker má pravdu, když si třeba na mega videu pustíš např. film (stahování je omezeno na 72 minut za hodinu pro jednu IP), tak na takové přípojce se ti v klidu může stát že se na nic nepodíváš, někdo se prostě díval před tebou a nikoho nezajímá že tu IP sdílí víc lidí..

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0