Autor Zpráva
jeromek
Profil
Zdravím,

Potřeboval bych radu. Mám nakreslenou a nakódovanou první stránku svého projektu: své menu, svůj header, ....... Chtěl bych po dokončení spravovat obsah skrze redakční systém (jaký jsem se doposud nerozhodl). Ovšem nehodlám nikde stahovat šablony atd. Stáhl a nainstaloval jsem si wordpress a vcelku se zhrozil kolik tam toho je. Proto prosím o radu jaký redakční systém zvolit.

Nebo je-li možno prostě vše co je ve WP smazat a nahrát své vlastní CSS a HTML ?
pavuk
Profil
Rozhodně není možný jejich css smazat, protože řídí rozvržení (layout) stránek, všechno co na stránkách je, všechny elementy jsou i ve skriptech který ty stránky zobrazujou, plní, hodnotí, otvíraj... nešlapalo by to.
Já třeba jeden wordpress zkusil předělat, stáhl jsem free šablonu která byla nejvíc podobná, a pak jsem v css jen měnil rozměry, marginy, paddingy, přepsal jsem jejich obrázky svejma. Sice žádná nirvána, ale když jsem zjistil co se tam jak jmenuje, nebylo to tak hrozný.
Tasartir
Profil
Dobré ráno. Spoustu systémů si vynucuje, jak má šablona vypadat, jak se mají jmenovat třídy a id prvků.. Web běžící třeba na Drupalu poznáš přinejmenším z devadesáti procent. Dost často i blogy na Wordpressu vypadají velmi podobně.

Při výběru CMS záleží i na ostatních vlastnostech, které bys mohl očekávat, ale protože jsi to blíž nespecifikoval, budu se zabývat jenom zmíněným požadavkem.

Z vlastní zkušenosti můžu co do snadnosti přizpůsobení šablon doporučit CMS Made Simple. A jak se říká - obrázek řekne víc než tisíc slov. Je to sice starší video, ale princip je stále stejný. http://www.cmsmadesimple.org/uploads/media/mint_chocolate.htm
jeromek
Profil
Diky, oběma, už jsem našel alespoň nejaký základní návod jak nakódovat vlastní šablonu. Už jen to PHP no :)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0