Autor Zpráva
VFiser
Profil
Zdravím,

mam takový problém, chtěl bych si optimalizovat web pro tyto prohlížeče ale nevím jak to provést. Nejdříve udělat pro IE styl a pak styl pro ostatní ? nebo znáte lepší metodu ? Jakou ? Nějaké weby které se zaobírají touto problematikou ? …

Všem moc děkuji za odpověď,
Vlasta
Petr ZZZ
Profil
Pokud nechceš dostat jako odpověď jen "Máš to rozbité", tak by to chtělo dotaz konkretizovat. Nebo trochu hledat a číst, např.

CSS design v pohledu do budoucnosti: workaround versus hack
Různý CSS styl v různých prohlížečích
DOCTYPE a režimy prohlížečů
Internet Explorer 7
Různé prohlížeče
Módy prohlížečů

Možná taky začít číst něco o HTML a CSS, ale to už jsem ti psal. Tvá otázka na mě působí, jako kdyby ses ptal, jak se máš domluvit anglicky. Na kódování webu je potřeba se naučit alespoň dva jazyky: HTML a CSS. Chvíli to trvá, anglicky se taky nenaučíš za týden. Je to srovnatelné. Nějak zpatlat web, bez znalosti technologie, to jde celkem rychle – ale výsledek podle toho bude vypadat. Asi jako "aj spík ingliš, aber nur klein".
Chamurappi
Profil
Reaguji na VFisera:
Kontroluj stránku průběžně ve všech prohlížečích při každé změně, u které si nejsi jistý, co udělá. Pokud udělá něco, co vypadá v různých prohlížečích příliš různě, byla to špatná změna a měl bys hledat alternativní postup, jak dosáhnout téhož efektu. — Tahle obecná poučka stačí.
Homer
Profil
Abys nemusel mít nainstalované desítky prohlížečů pro kontrolu zobrazení můžeš použít browsershots.
Taurus
Profil
Jen dodám k browsershots, že v poslední době jsem často čekal. Pokud se chce člověk webu věnovat, stojí za to mít aspoň tu IE6-7, FF, Operu a Chrome u sebe.
VFiser
Profil
Chlapy díky, všem ! :)

Vaše odpověď

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0