Autor Zpráva
Noski
Profil
Zdravím,

Jak posunu jednotlivé položky menu nahoru na ten dřevěný rámeček?
http://prirodnihrozby.ic.cz/

Díky
jenikkozak
Profil
Položky <li> by měly být obaleny tagy <menu>, případně <ul> (v tom horším případě).
Chcete-li, aby byly na jednom řádku, použijte vlastnost float pro elementy li.
menu li{float: left}
Noski
Profil
Mohl bys mi prosím poslat přesnou strukturu toho, jak by měl css kod pro tohle vypadat? Jsem trochu v lese.
Webotikon
Profil
Noski:
Mohl bys mi prosím poslat přesnou strukturu toho, jak by měl css kod pro tohle vypadat?
jenikkozak ti napísal spôsob, ako dostať všetky položky menu do jedného riadku. Už len treba doladiť presnú pozíciu (napr. pomocou margin alebo position) a prípadné rozdiely v starších prehliadačoch... A ešte by so odstránil odrážky zoznamu pomocou list-style-type.
Noski
Profil
Mrkni na ten web, aktualizoval jsem to. Nechápu margin v tomhle případě. U jedne položky mám třeba margin: 0px 0px -35px 60px; a u druhé margin: 0px 0px -30px 200px; Když pohnu s margin u jedné položky, tak se mi pohne ta druhá.
Webotikon
Profil
Noski:
Menu obal do tagu <menu></menu>. Nastav margin u odkazov na 0 pixelov. A pozíciu celého menu nastavuj napr. pomocou vlastnosti position:
#ram_vrch { position: relative; }
#ram_vrch #menu { position: absolute; top: ...px; left: ...px; } /* miesto tých troch bodiek nastav vzdialenosť v pixeloch. */

a v HTML:
<menu id="menu">
  <li id="tsunami_btn"><a href="" class="replace">tsunami</a></li>
  <li id="povodne_btn"><a href="" class="replace">povodne</a></li>
  <li id="sesuvy_btn"><a href="" class="replace">sesuvy</a></li>
  <li id="zemetreseni_btn"><a href="" class="replace">zemetreseni</a></li>
</menu>
Noski
Profil
Udělal jsem to a menu je pořád pod sebou.

Každopádně děkuji za rady.
Webotikon
Profil
Noski:
Udělal jsem to a menu je pořád pod sebou.
Zabudol si na vlastnosť float, ktorú ti tu jenikkozak radil už v prvom príspevku...
#menu li { float: left; }
...ten môj predchádzajúci príspevok neber ako hotové riešenie. Tam mi išlo iba o to, ukázať ti ako správne nastaviť pozíciu menu.
Noski
Profil
Už to jde, neuvěřitelné, už jen odstraním tečky a trochu to poupravím a je to. Díky chlapi
Noski
Profil
Mohl bych se ještě zeptat proč se mi v IE to menu zobrazuje jinak?
Webotikon
Profil
Noski:
Mohl bych se ještě zeptat proč se mi v IE to menu zobrazuje jinak?
Nastav tieto vlastnosti pre #menu li v CSS:
#menu li { list-style-type: none; margin: 0; padding: 0; }

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0