Autor Zpráva
Noski
Profil
http://validator.webylon.info/check?uri=http://prirodnihrozby.ic.cz/
Nevíte proč s tímhle neprojdu?

Co na tom není validní? <p style="text-align: center">
Chamurappi
Profil
Reaguji na Noskiho:
Viz popis chyby:
Odstavec je blokový element a vy jej dáváte do elementu, který blokové elementy uvnitř nepřipouští (buď je řádkový, nebo je to odstavec/nadpis).
V řádkovém elementu smí být pouze řádkové prvky. Projděte si seznam řádkových a blokových elementů.


Tomu nerozumíš?
panther
Profil
Noski:
Co na tom není validní? <p style="text-align: center">
uvedený kousek je v pořádku. Kdybys četl chybovou hlášku, dozvěděl by ses, že problém není v atributu „style“, ale v odstavci samotném, a sice: „element "P" není dovolen na tomto místě“

<h2><p style="text-align: center"><font color="#FFFFFF">Přírodní hrozby</font></h2>
Tohle máš v HTML. Odstavec nemůže být v nadpisu. Proč jsi ho tam vlastně dal? Viděl jsi už někdy v knize, že by v nadpisu byl odstavec?
Noski
Profil
Chamurappi:
Tomu nerozumíš?
Nerozumím, proto se ptám.

panther:
Viděl jsi už někdy v knize, že by v nadpisu byl odstavec?
Žádnou jsem nečetl, píšu web poprvé.

Díky.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Noskiho:
Ten popis jsem zformuloval já. Jak by měl znít, abys mu porozuměl? Mně připadá, že ti panther píše prakticky totéž, co ta hláška.

Žádnou jsem nečetl, píšu web poprvé.
Řeč byla o normální papírové knize. Tu už jsi snad v životě nějakou viděl, ne?
Petr ZZZ
Profil
Chamurappi:
Jak by měl znít…

Hm, na to asi Noski neodpoví, když tomu nerozumí. :-) Ačkoliv na tvém popisu chyby nedokážu najít nic nelogického nebo nejasného, dovedl bych si představit, když někdo neví, že odstavec a nadpis jsou blokové, že může být zmaten, protože toho je prostě na pochopení příliš mnoho najednou. Pokusil jsem se to přeformulovat, ale zda by to tak bylo lepší, těžko říct:

V některých blokových (odstavec, nadpis) a v jakýchkoli řádkových elementech smí být pouze řádkové prvky. Odstavec je blokový element a vy jej dáváte do elementu, který blokové elementy uvnitř nepřipouští. Projděte si seznam řádkových a blokových prvků.

Nevím ovšem, zda by věta "v jakýchkoli řádkových elementech smí být pouze řádkové prvky" obstála, pokud jde o otázku, zda lze umístit blok do (řádkového) prvku <a>.
panther
Profil
Petr ZZZ:
dovedl bych si představit, když někdo neví, že odstavec a nadpis jsou blokové
to přeci nemusíš vědět :-)

V chybové hlášce je přeci jasně napsáno, „buď je řádkový, nebo je to odstavec/nadpis“. Co jsou řádkové sice zatím vědět nemusí, ale co je nadpis, snad ano.

Nehledě na to, že chyba by přetrvávala i po odmazání atributu „style“, takže tím to být nemohlo. Alespoň na tohle mohl Noski přijít zkusmo sám :-)
Petr ZZZ
Profil
panther:

Ono ve formulaci

Odstavec je blokový element a vy jej dáváte do elementu, který blokové elementy uvnitř nepřipouští (buď je řádkový, nebo je to odstavec/nadpis)

by se čistě z hlediska větné stavby věta buď je řádkový, nebo je to odstavec/nadpis mohla vztahovat jak na začátek souvětí (Odstavec je…), tak na větu vy jej dáváte do elementu…. Že logicky jen jedna z obou variant dává smysl (protože varianta Odstavec je buď řádkový, nebo je to odstavec je sama o sobě nesmyslná), nad tím už je nutno přemýšlet. A pokud by čtenář, který to napoprvé nepochopí, navíc bral v úvahu, že v tom může být překlep (není, ale dejme tomu, že čtenář si to může myslet), tak ho to asi může mást. Mně prostě přijde, že čistě z hlediska větné stavby by bylo přirozenější vztahovat ten konec na začátek místo na prostředek, ačkoli v tomto případě jen vztahování na prostředek dává smysl.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0