Autor Zpráva
Luki
Profil *
Potřeboval bych pomoci s mým počítačem.
Mám procesor AMD Athlon 900MHz pamět 500MB a windows 2000, při různých programech a hlavně nějakých hrách mi spadne počítač a naběhne vypsání fyzické paměti s chybou: Kmode exception not handled anebo došlo k pokusu o zápis do paměti určené jen pro čtení. Jestli víte co bych s tím měl dělat prosím pomozte mi.
Plaváček
Profil
První, co bych zkusil, je výměna paměťových modulů (prostě zkusit fyzicky vyměnit modul RAM). Občas se mi to stávalo také.
peta
Profil *
Luki
a podrobnosti? Kdy to zacalo a tak?

Prvni, co mne napadlo, je take pamet. Pripadne pouzivas nektere programy, ktere jsou urceny pro stare win a dochazi v nich k prepisovani.

Co se tyce pameti, tam je toho vic, mozna by jen stacilo v biosu snizit frekvenci u pameti na frekvenci desky, bios to spatne mohl nadetekovat. Pak ti nepomuze ani vymena.
Pak je dobry treba GoldMemoryTest nebo linuxovy memtest (ale gold mi chybu hlasil vzdy)

take muze dojit k prehrati...
Proste, kdy to zacalo a tak?
OBr
Profil *
Taky jsem měl podobný problém. Měl jsem vadnou ramku
Zkus třeba http://www.memtest86.com/ na otestovní.
Luki
Profil *
Tenhle komp mám asi 2 roky na začátku mi to nedělalo nic a šlo mi úplně vše, ale pak jsem měl grafiku Geforce 4 64 MB RAM a od té doby to nejde, bylo to asi tak po půl roce.Teď mám zpátky svoji starou grafiku ale ty problémy jsou ještě častější.
peta
Profil *
Luki
treba se ti jen uvolnila ramka, zkus vse dukladne zasunout a pozor, at nezlomis desku. Ramky, graficke karty... Taky jsem mel neco podobne a taky mi to delalo na kompu problemy. Nektere graficke se proste nesnesou s urcitymi procesory a deskami.

OBr Nemusi jit o vadnou ram, jenom spatne nastavenou. Viz zas muj pripad. Ona se tvari, ze je vadna, protoze si ji bios spatne nastavil. Ale nevylucuji samozrejme ani skutecne vadnou ram.
Luki
Profil *
Ramka je dobrá měl sem spuštěný memtest na nejmenší detaily ale možná to bude tím biosem. Kde se to tam nastavuje?
peta
Profil *
Luki
to ja ti presne nepovim, posledni dobou se bios meni kazdy pulrok. U memory Clock, ale kde to tam presne dela...
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0