Autor Zpráva
zoomprojekt
Profil
Pracuji na stránkách, kde používám CSS + externí soubor. Pomocí generátoru jsem si vytvořil drop down menu, které jsem bez problému vrazil na své stránky. Jelikož chci všechny věci dělat přeš jednotlivé soubory a nikoli editovat každou stránku jednotlivě, chci udělat menu vložené přes iframe, ale v tom problém neni. Problém je ve zvýraznění odkazu na kterém se právě nacházím. Generátor, který kód psal, nepočital s touto metodou vložení menu přes iframe a zvýraznění vyřešil tak, že vytvořil id current které se má přiřadit k jednotlivým odkazům, které mají byt "právě navštívené". Bohužel tato metode není použitelná s metodou vložení menu přes iframe. Je nějaká možnost zapsaní univerzálního kódu, který bude automaticky zvýrazňovat odkazy, na kterých se právě nacházím ? Jako první mě napadlo a:active, jenže jsem velice rychle zjistil, že je to blbost :D.
__construct
Profil
nebolo by lepšie použiť <?php include("tvoje-menu"); ?> ?
zoomprojekt
Profil
Tak to nevim hele php je pro mě španělská vesnice, ale když mi to trochu vysvětlíš, tak proč ne.
__construct
Profil
Pozri sa sem
zoomprojekt
Profil
To je akorát náhrada za iframe, která mi sice ušetří práci, za to díky, ale na druhou stranu mi to nevyřeší problem s výrazněním odkazu v menu .
Trejpa
Profil
zoomprojekt:
mi to nevyřeší problem s výrazněním odkazu
Tak si to přečti celé. Je to na více stránkách.
zoomprojekt
Profil
Ou, moje chyba. Sorry a díky za pomoc.
zoomprojekt
Profil
Bohužel z nějakého důvodu mi to php nefunguje. Do stránek normálně vrazím <?php include ("menu.php"); ?>. Vytvořím soubor menu.php a do něj vložím nějaký kód, ale na stránkách se mi to nezobrazí. Kde dělám chybu ?
Davex
Profil
zoomprojekt:
Do stránek normálně vrazím <?php include ("menu.php"); ?>.
Jsou ty stránky v souborech s příponou .php?
Keeehi
Profil
zoomprojekt:
A spouštíš to na serveru? Doma na počítači (pokud nemáš nainstalovaný server a php) to nepůjde.
zoomprojekt
Profil
Ano, zkoušel jsem to na serveru a pořád nic. Používám ic.cz a v infu mají napsanou podporu php.
zoomprojekt
Profil
Může být problém v nastavení serveru popřípadě v nastaveni .htaccess ?

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0