Autor Zpráva
pavouk
Profil
Dobrý den,
pokouším se dát dohromady své stránky fotopavouk.cz - Odkaz
Vcelku bez problémů vše funguje v IE, Opeře a Firefoxu. Problém mám s Google Chrome.
Na některých stránkách jsou fonty menší, jinde zase větší - a docela o dost. Mám třeba na stránce použity 3 velikosti písma a v Chrome se zobrazí jen 2 velikosti.
A zřejmě i díky tomu mi text i uniká mimo.
Jsem začátečník a tvořím to vše v Kompozeru, občas s radami odjinud. Nemohu přijít na to, jak tuto chybu napravit.
Děkuji předem za rady a prosím o srozumitelnost pro laika.
Přeji hezké dny.
Pavouk z Volar
panther
Profil
pavouk:
různé prohlížeče mohou různě nakládat s desetinnými hodnotami velikostí.

A zřejmě i díky tomu mi text i uniká mimo.
to utíká všude, stačí si zvětšit písmo v prohlížeči. Řešení je snadné, nezadávej výšky blokům, kde je text.
pavouk
Profil
panther:
No on ten rozdíl nebyl v desetinných hodnotách, byl prostě velký (na některých stránkách). A pokud jsem zkusil nezadat blokům s texty výšku, většinou to vzhledově za nic nestálo.

Jednu z příčin jsem nakonec nalezl jinde. Měl jsem zadán doctype: <!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.01 Transitional//EN">, tedy quirk mód (na základě rady českého validátoru kódu). Zkusil jsem tedy zadat standardní mód <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.01//EN"> a poté upravil vzhled stran a už to vypadá i v Google Chrome přece jen o něco lépe.
Jen validátor protestuje proti některým atributům. Ale to se dá myslím přežít - jen stěží najdete někde nějaký web, který validátorem projde...:-) Jen možná web toho validátoru...

Díky a přeji hezké dny.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0