Autor Zpráva
Anonymní
Profil *
Rad bych se zeptal jak napsat např. Michal










Šperka
Protoze mi to ve zdrojovem kodu takto napise ale ve strance mi to hodi vedle sebe a predem dekuji za odpoved kterou mi posilejte na e-mail michal.sperka@seznam.cz
Honza Hučín
Profil
Ahoj, Michale,
než ti odpovídm, tak vezmi, prosím, na vědomí:
1. Když tvoříš nové téma, nazvi ho výstižně. Ne "pomoc". Třeba tady by se mohlo jmenovat "Jak na více mezer?" (Možná to některý moderátor opraví.)
2. Nežádej odpovědi mailem, přijď sem znovu. Třeba by ta odpověď zajímala i někoho jiného.
3. Nestyď se do formuláře napsat své jméno.
A teď k věci. Více mezer a odřádkování za sebou prohlížeč považuje za jedinou mezeru. Odřádkování se dělá tagem <br> a více mezer nejjednodušeji pomocí entit &nbsp; (pevná mezera). Více pevných mezer za sebou se už v prohlížeči interpretuje opravdu jako více mezer.
Formátovat stránku pomocí pevných mezer a odřádkování je už zastaralé, lepší je odsazování pomocí okrajů (margin, padding), případně pozicování. Jsi-li ale začátečník, formátuj si klidně odřádkováním, k okrajům apod. se dostaneš časem.
Yuhů
Profil
takhle: Michal<br><br><br><br><br>Šperka
Richo
Profil
Ahoj.To je problém,který právě řeším.Když takhle zadám odřádkování,tak u Opery a Firefoxu jakoby se jeden prázdný řádek přidal.Když se pak dělá seznam,takposlední řádek odskočí o pořádný kus dolů.Nevíte čím to spravit?Dík.
zhaq
Profil
Richo: To uz musis delat stylama, mrkni se na padding a margin..
Dero
Profil
zhaq: Toto téma je více než dva roky staré. Zamykám.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0