Autor Zpráva
jakubko
Profil *
Zdravím všetkých,

začal som skúšať tvoriť layout podľa DIV-ov, ale narazil som na nevyriešiteľnú prekážku.
Potrebujem totiž umiestniť vedľa prvého DIV-u ďalšie dva DIV-y, takže som napísal:

<div style="float: left; width: 200px; height: 200px; background-color: red; margin: 0px;">ahoj toto je prvý div a je v ňom aj nejaký text</div>
<div style="width: 200px; height: 100px; background-color: blue; margin: 0px;">to vieš, začiatky bývajú ťažké</div>
<div style="width: 200px; height: 100px; background-color: black;">ale ja sa nevzdám!!!!!!!! Budem sa snažiť, snažiť a snažiť</div>
<div style="width: 200px; height: 100px; background-color: green;">toto je konečne posledný</div>


Na moje sklamanie to vyzerá v každom prehliadači inak a ani jeden výsledok som nezamýšľal :-)
- v IE 6.0 mi vznikne medzi DIV-mi medzera a neviem ju odstrániť
- v Mozzile Firefox sa tie 2 DIV-y strácajú za tým prvým

Neviete mi poradiť čo mám zle?
DZer
Profil
no v IE sem to vy řešil takto

1.div margin: 0px -3px 0px 0px;
2.div margin: 0px -1px 0px 0px;
3.div margin: 0px -1px 0px 0px;
4.div margin: 0px -1px 0px 0px;

možná skus tudle strukturu a tumu prvnímu divu* dej ten float

<div*>
<div></div> ........1.div
<div></div> .......4.div
</div>


<div>
<div></div> .......2.div
<div></div> ......3.div
</div>
jakubko
Profil *
No neviem či sa nevrátim k tabuľkám.....
bojars
Profil
jakubko

Potrebujem totiž umiestniť vedľa prvého DIV-u ďalšie dva DIV-y...

sú tam štyri divy. Ale skús to takto:

<div style="float: left; width: 200px; height: 200px; background-color: red; margin: 0px;">ahoj toto je prvý div a je v ňom aj nejaký text</div>
<div style="float: left;width: 200px; height: 100px; background-color: blue; margin: 0px;">to vieš, začiatky bývajú ťažké</div>
<div style="float: left;width: 200px; height: 100px; background-color: black;">ale ja sa nevzdám!!!!!!!! Budem sa snažiť, snažiť a snažiť</div>
<div style="clear: both; width: 200px; height: 100px; background-color: green;">toto je konečne posledný</div>

Teraz by mali byť tri divy vedľa seba a ten štvrtý dole pod nimi...
jakubko
Profil *
bojars! - Ty si génius :-)

Tak to by ma nenapadlo že kvôli tomuto to blbne. To znamená že vždy keď chcem ukončiť float DIV mám vložiť clear DIV?

Možno táto otázka vyznela hlúpo.

Zaujímavé je že keď použijem iba 3 DIV-y (jeden vlavo a dva vedla neho), tak je to OK v obidvoch prehliadačoch. Robí DIV niečo čo nie je vidieť a treba si na to dávať pozor?


Ešte raz veľká vďaka!!!
Reg
Profil
to float a clear je k něčemu úplně jinýmu, je to tzv. obtékání, v tomhle případě je to jen taková pomůcka.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0