Autor Zpráva
hubalda
Profil
Ahoj, koupil jsem si NAS server a potřeboval bych, pokud to jde, nastavit postrčení obsahu na doménu. Jde mi o to abych např. zadal www.nas.hubalda.eu a dostal se na adresu 77.78.90.111:8000 a nemusel zadat www.nas.hubalda.eu:8000. Napadlo mně jednoduše udělat přesměrování, které přesměruje na www.nas.hubalda.eu:8000, ale nešlo by to, aby tam ten port nebyl, prostě se mi to tam nelíbí? Děkuji vám za odpověď.
Davex
Profil
Pokud má zmizet číslo portu, tak musí web server běžet na portu 80. Tam ale už běží administrace nějakého Mikrotiku, takže se musí přehodit konfigurace toho routeru na jiný port a v administraci NASu změnit port 8000 na 80. Nebo pokud používáš NAT, tak na routeru nastavit port forwarding.
hubalda
Profil
To vím, ale změnit číslo portu nemůžu můj provider to neumožňuje. Já jsem myslel jestli nejde něco jako podstrčení obsahu.
Davex
Profil
hubalda:
změnit číslo portu nemůžu můj provider to neumožňuje
A ptal ses ho? Pokud máš veřejnou IP adresu, tak by to jít mělo.

Já jsem myslel jestli nejde něco jako podstrčení obsahu.
Pomocí reverzního proxy serveru by to šlo, ale musel by sis pořídit webhosting s povoleným modulem mod_proxy a nakonfigurovat ho třeba podle podstrčení "jiného" webu nebo pomocí mod_rewrite s příznakem [P].
Anonymní
Profil *
Do routeru mi nechtějí dát heslo a jediný co aspoň mi nastaví tak to je forwardování portů.
Snažil jsem se to udělat přes mod_rewrite, ale nejde to co já chci. Vždy mi to pouze přesměruje a postrčení nefunguje díky http://
Na mod_proxy se asi nedostanu (mám hosting u Wedos).
Zřejmě mi zbývá použití iframe:(.
Amunak
Profil
Anonymní:
Myslím si, že by ti heslo dát měli. Případně přejdi k jinému providerovi (nebo jim tím vyhroužuj - budou svolnější). V mém případě to takhle taky šlo.
hubalda
Profil
Zkusím to, ale jejich ochota, no nevím. U nás změna providera je změna jenom k horšímu, tento aspoň má v našem okolí poměr cena/rychlost nejlepší.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0