Autor Zpráva
rob
Profil *
Chtěl bych se zeptat, jestli by mi někdo vysvětlil, co znamená <span>, <div>, jestli <style></style> už je CSS, jestli <a style="text-decoration:none;">....</a> je už kódování CSS, a proč, když napíšu a{text-decoration: none;} v mozile, tak podtržení odkazu zmizí , ale v IE ne. To potom musím napsat <a style="text-decoration:none;" href=....>.....</a>, aby to fungovalo i v Mozile i v IE. Děkuji
Fred
Profil
Doufám, že to napíšu správně, kdyžtak to někdo opravte
1/<span> řádkový element, používá se pro odlišení části textu v bloku pomocí jeho ostylování, v html bez významu
2/<div> blokový element, používá se pro odlišení bloku pomocí jeho ostylování, v html bez významu
3/ <style></style> je způsob připojení css
4/ <a style="text-decoration:none;">....</a> je tzv. inline style, tedy kódování CSS uvnitř html
5/ a{text-decoration: none;} funguje jak v IE tak v mozille, chybu budeš mít jinde
Radek Hrabůvka
Profil
rob a{text-decoration: none;} Většinou se za element, zde "a" píše mezera nebo tabulátor, ale ani to žádnému z prohlížečů nevadí. Cyba opravdu bude jinde, těžko říct kde, zkus stránku hodit na web a napiš nám adresu.
Fred srozumitelně a správně.
peta
Profil *
rob viz fred
span je radkovy element, www.jakpsatweb.cz "HTML radkovy prvky" (spis to bude jako Text, ted netusim)
div je blokovy "HTML bloky"

Radek Hrabůvka
mezera, tabelator, enter, ...
ze to ma u sebe, to si myslim, ze by mohlo vadit, ale jestli mu to projde pres w3c.org ...

rob
problem jinde..., u CSS je trosku problematicke chapat nadrazenost vlastnosti. treba mas nekde vlastnost, ktera ti to prepise. prvky s ID maji prednost pred vlastnosti v CLASS. Nazev prvku.class ma prednost pred .class nazev prvku , atd...
.menu a {color:#fff}
a.bbb {color:#000}
<div class=menu>
<a href="#">aaa</a>
<a href="#">aaa</a>
<a href="#" class=bbb>aaa</a>
Kdyz tam das ale jen
.menu a {color:#fff}
.bbb {color:#000}
Muze se stat, ze diky nadrazene tride, kde .menu pro vsech A urcuje barvu, se bbb proste ignoruje.

Nejlepe, kdyz das odkaz na stranku.
Reg
Profil
Mohla by bejt chyba treba v tom ze to a {text-decoration....} musi byt v tagu <style>
Radek Hrabůvka
Profil
peta Nevím, proč mi píšeš, co vše je bílá mezera. Napsal jsem většinou, ne pouze. Podle CSS validátoru chybějísí mezera nevadí.
No error or warning found Congratulations!
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0