Autor Zpráva
ReVolt
Profil
Nazdar, mám problém s margin v IE, ve všech ostatních prohlížečích (Opera, Mozilla, Chrome, ...) se stránky zobrazují zarovnaná na střed, ale v IE se zarovnávají doleva.
v css jsem použil:
margin: 0 auto;


na fóru jsem našel téma, kde se řeší podobný problém, ale někdo tam radil použít align: center;. To by pro mě znamenalo totálně překopat celé stránky a tak mě napadlo jestli to nejde v IE udělat nějak jinak.

Díky za odpovědi
Webotikon
Profil
ReVolt:
e všech ostatních prohlížečích (Opera, Mozilla, Chrome, ...) se stránky zobrazují zarovnaná na střed, ale v IE se zarovnávají doleva.
v css jsem použil:
margin: 0 auto;
V IE použi na zarovnanie na stred vlastnosť text-align.
body { text-align: center; } /* nezabudni potom zarovnať text stránky naspäť doľava */


To by pro mě znamenalo totálně překopat celé stránky a tak mě napadlo jestli to nejde v IE udělat nějak jinak.
Prečo prekopať celé stránky? Je to jednoduchá úprava CSS.
Trejpa
Profil
ReVolt:
To by pro mě znamenalo totálně překopat celé stránky
Přidat nadřazenému bloku (obvykle pro <body>) vlastnost text-align pro tebe znamená překopání stránek?
Vodorovné centrování

Novější verze Internet Exploreru (šest a výše) centrování pomocí marginu umí ve standardním módu, do kterého se přepneš vhodným doctypem na prvním řádku, úplně stačí <!DOCTYPE HTML>).
ReVolt
Profil
Trejpa, Webotikon:
no jo to mě nenapadlo přiřadit to k body... já jen že se to tu řešilo přes několik vnořených divů a to se mi nechce dělat

tak díky hned to vyzkouším :)
edit: dopsal jsem <!DOCTYPE HTML> a vše je jak chci, moc díky, na tohle bych si asi nevzpomenul :)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0