Autor Zpráva
nextin
Profil *
Prosím o radu
tuto stránku http://www.nextin.eu/test.html potřebuji vycentrovat tak, že při sledování na malé obrazovce, by se neměli zobrazovat kraje (šedivé čtverečky).
1. možnost která mě napadla, že bych čtverečky dal jako obrázek do pozadí a stránku vycentroval... (čtverečky by se opakovaly do nekonečna a v malém okně by nerušily)... tam jsem však narazil protože při zmenšování a zvětšování okna čtverečky z pozadí nenavazovaly na zbytek obrázku. 1. otázka zní, jak ve vycentrované stránce nastavit pozadí i obrázky, aby ležely pevně na sobě a nehýbali se když se zvětšuje a zmenšuje okno.

2. Nastavit nějak, že když máte mále okno, stránka začíná třeba 300 bodů od kraje a když máte velké okno tak 0 bodů od kraje.

Nejsem moc zkušený v tvorbě stránek a doufám že moje vysvětlení někdo pochopí :D... toto je poslední zádrhel který musím vyřešit (snad).
panther
Profil
nextin:
1. obrázek na pozadí je jediné správné řešení. Aby byly pořád na stejné pozici, nezávisle na okně prohlížeče, přidej jim i pozici, pravděpodobně „center top“ - budou se opakovat vždy od středu.
2. tohle by mělo spravit klasické centrování, margin: auto. Nebo jsem nepochopil dotaz.
nextin
Profil *
Díky moc ;)
je to lehké řešení a mělo by to vyřešit můj problém. Se divim, že mě to nenapadlo, po tom čase strávenym na googlu :D

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0