Autor Zpráva
Mirciq
Profil *
Ahoj lidi, chtěl bych si založit blog a chci se zeptat jak to funguje na WordPress, to se jako stáhne a nehraje na server a je to hotový nebo jak to je? Děkuju :)
Railbot
Profil
Ne jako, ale opravdu. A už jsi zkoušel hledat?
mclama
Profil
Jelikož jsem měl wodpress tak vím co a jak.. takže za 1. registruj si doménu na Webzdarma.cz
za 2. stáhni si wordpress od tud http://www.cwordpress.cz/
potom si ho rozbal někam na plochu,a najdi si wp-config-sample tak ten prejmenuj na wp-config
prihlas se na webzdarma ucet,tam si dej nastavení, a tam nastavení mysql zaškrtni aktivní a dej ok,pak si tam dej nějaký svoje heslo..
otevri ten wp-config (v poznamkovem bloku) a dopln to podle tohoto
define('DB_NAME', 'nazev-databaze');
define('DB_USER', 'pristupove-jmeno');
define('DB_PASSWORD', 'zvolene-heslo');
define('DB_HOST', 'mysql.webzdarma.cz');
define('DB_CHARSET', 'utf8');
define('DB_COLLATE', 'utf8_czech_ci');
potom to jenom nahraj na server (pozor,ne celou složku WORDPRESS,ale jednotlivé složky ...)
a pak jdeš na adresu tvého webu a už to je česky .. je to lehké jako facka,sám to dokážu
pavuk
Profil
Mirciq,mclama:
Do wp-config.php není potřeba nic doplňovat, příslušný data se vyplní v průběhu instalace WP, která se spustí při příchodu na adresu instalace (tzn. na tu adresu na kterou jsi soubory WP nahrál)
mclama
Profil
pavuk:
No,dost o tom pochybuju,možný to je,mě to jinak než tou mojí cestou nešlo,ale vše je potřeba vyskoušet
pavuk
Profil
Nepochybuj, viz. třeba Railbotův odkaz ve [#2]. Tak jak to popisuješ ty nelze WP zprovoznit, WP se musí nainstalovat. To co popisuješ platí pro převod z domény na doménu jinou nebo na jinej hosting, a to převod už hotovýho webu založenýho na WP
mclama
Profil
No,každopáně tím mojím spůsobem to určitě jde,měl jsem takhle už 3 weby na wordpress.. tím
a pak jdeš na adresu tvého webu a už to je česky tím jsem myslel že instalace je česky,samozřejmě musí se nainstalovat
pavuk
Profil
mclama:
Ne, tím "tvým" způsobem to rozhodně - tak jak jsi popisoval - nejde
Fabulator
Profil
To co mclama popisuje je ruční instalace a rozhodně to jde.
pavuk
Profil
Fabulator:
Ne, tím "jeho" způsobem to rozhodně - tak jak popisoval ve [#3]! - nejde
Thalia
Profil
pavuk:
mclama sice nevyjádřil šťastně ten závěr (tedy že je potřeba jít na adresu wp-admin/install.php, ale to je v readme a pak už stačí jedno dvě kliknutí), ale jinak to takto normálně jde. Proč myslíš, že ne?
pavuk
Profil
Thalia:
Nejde to takový způsobem jak mclama popsal, pokud by Mirciq postupoval přesně podle jeho návodu, nedosáhl by ničeho. O složce wp-admin a souboru instal.php nepadlo od mclamy ani slovo a pro Mircoqa to bylo zbytečně zavádějící. Nepřišlo mi ani, že by si k tomu přečetl readme.txt, kterej je v originální verzi navíc anglicky psanej.
Sečteno a podtženo - nevidím žádnej důvod Mirciqa mást nepřesným (a díky tomu nefunkčním) postupem, když klasická instalace zaber právě tolik času jako ruční a je uživatelsky přívětivější. Doufám že už jsem to vysvětlil dostatečně
Thalia
Profil
Já to chápala už předtím. Ale myslím, že když někdo napíše, že dříve uvedeným postupem to nejde, tak by měl napsat proč. Jinak v té informaci nevidím smysl (a i diskuze by se jak je vidět zkrátila).
Ruční instalace je možná trošku méně přívětivější, ale myslím, že je dobré vědět, že to jde i takto (minimálně teď ví, kde se nastavuje připojení k db).
mclama
Profil
Jen bych to rád "zakončil"
podle mě je lepší mít stránku kterou sis udělal fakt sám,(html,css) protože wordpress ani jiné RS neuděláš přesně tak,jak to chceš mít ..
(nebo nějaký profík možná,ale pokud nevíš jak se wordpress instaluje,tak asi ne (nic ve zlém) )
Railbot
Profil
mclama:
Plácáš voloviny. Nic nepiš, když nemáš co říct.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0