Autor Zpráva
mclama
Profil
Dobrý den,četl jsem si web jakpsátweb.cz,a dočetl jsem se tam jak udělat např text kurzívou,odkazy,různé triky s obrázky,pozadí,barvu písma,ale nikde jsem se nedozvěděl jak udělat "desing webu"
můžete mi poradit jak na to,nebo hodit odkaz kde se něco podobného řeší? je mi jedno,zdali to bude v HTML nebo CSS,ovšem dávám přednost jednoduchosti.
Prostě chci udělat web,kterej bude komplet made by me,a aby se na něj dalo koukat (nechci žádné profi desingy,stačí mi návod jak něco sesmolit zrhuba)
Děkuji všem za rady

Moderátor Petr ZZZ: Titulek „Pár rad“ nevystihuje podstatu dotazu. Příště zkus prosím vymyslet lepší.
pavuk
Profil
V podstatě ho musíš navrhnout jako jakoukoliv jinou věc: vymyslet, promyslet, posoudit, naskicovat, nakreslit, poladit, zkorigovat, vybrousit... samozřejmě nejlíp s vědomím toho jak se weby kódujou. Jinak řečeno - nakreslíš si takovej jakej se ti líbí a jeho jednotlivý části (rozřezanej návrh) použiješ v kódu
mclama
Profil
jojo,to o těch obrázkách vím,udělám si desing,a pak to ořežu na jednotlivé části jako header menubutton atd..ale nevím právě ani prd o tom kódu ... prostě potřebuju nějakej článek o tom,nebo dobrou radu :)
David1256
Profil
Velmi zjednodušeně by se dalo říct, že si stránku rozdělíš na úseky <div>, kterým přiřadíš obrázkové pozadí, které jsi si rozřezal. A aby se stánka chovala jako webová stránka, přečti si něco o návrhu webu přes vlastnosti float a clear, které budeš přiřazovat jednotlivým divům. Poté tam je spoustu omáčky kolem toho, ale tohle je opravdu základ.
pavuk
Profil
mclama:
četl jsem si web jakpsátweb.cz
Tak jsi asi četl málo, když to přečteš opravdu důkladně všechno tam zjistíš
Railbot
Profil
mclama:
je mi jedno,zdali to bude v HTML nebo CSS
Tak studuj dále, protože mám dojem, že zatím ani netušíš co je HTML a co CSS.

David1256:
Velmi zjednodušeně by se dalo říct, že si stránku rozdělíš na úseky <div>
Nevím jestli je to zjednodušeně, ale blbě určitě. Zavání to fekálním stylem.
Petr ZZZ
Profil
mclama:
Podívej se na kód Trejpou odkázané stránky a na obrázky, z nichž je sestavená.

Základní šablony stránek najdeš třeba na Chamurappiho webu (osobně doporučuji variantu HTML 4.01 Transitional).

Začni si číst o HTML a CSS. Bez těchto dvou kódovacích jazyků se neobejdeš, všechno ostatní (PHP, JavaScript atd…) je navíc. Než se to naučíš, chvíli to potrvá. Myslím si, že HTML a CSS je srovnatelné s cizím jazykem – nejnutnější základy lze zvládnout za pár týdnů, zdokonaluješ se ale dlouhá léta).

P.S. Za interpunkcí se píše mezera, věty začínají velkým písmenem a design se píše nejdřív s g a až po g s n. ;-)
Trejpa
Profil
Petr ZZZ:
Podívej se na kód Trejpou odkázané stránky a na obrázky, z nichž je sestavená.
To není nejlepší příklad, jak postavit stránku – šlo jen o přizpůsobení obrázkových okrajů. Pro začátek bych spíš doporučil nějaký příklad plovoucího rozvržení stránky.
David1256
Profil
Railbot:
Nevím jestli je to zjednodušeně, ale blbě určitě.
Proč myslíš, zkus mi udělat moderní stránku bez <div>. Plovoucí návrh by se bez divů neobešel. O předivování jsem vůbec nemluvil.
panther
Profil
David1256:
Plovoucí návrh by se bez divů neobešel.
plavat může cokoliv, nejen <div>y.

Proč myslíš, zkus mi udělat moderní stránku bez <div>.
třeba http://semantika.name/.

Nezáleží na počtu <div>ů, vždy se jich musí použít minimálně tolik, kolik je potřeba (někde jeden, jinde desítky a pořád to je správně). Ale ať si to už myslel jakkoliv, tvé zjednodušení je špatným příkladem, důvod Railbot vystihl - začátečník, který si tvojí radu vezme k srdci, špatně skončí.
mclama
Profil
Jinak,abyste rozumněli termínu "neprofi designy" tak chtěl bych se naučit udělat stránku zhruba takhle http://www.warcraftmovies.ic.cz/
... Jinak,v holém HTML dokážu řek bych opravu jen základy,a to například v hlavičce dát kodovaní na CZ,barvu pozadí barvu písma,potom v tělě stránky odkazy,tučené písmo,nadpisy,atd... teď si asi začnu číst o CSS :)
mclama
Profil
No,tak jsem si sesmolil v malováni design,se kterým bych byl spokojenej,s tím že když najedu na jednu z kategorií,vyjdou mi pod tím nebo někde podkategorie. (ty už by odkazovaly na články)
http://www.jpeg.cz/images/628_aaa.png
návrh mám,co si mám teď konrténě přečíst? vím že pořád říkáte celý web,ale už čtu o tom že v dokumentu má být hlavička a tělo asi po 6,a docela mě to unavuje.. chtělo by to konktretni odkaz,nebo alespon konkretni sekci,kde se timhle zabejva.
Marek88
Profil
Mě připadá, že si myslíš, že se to naučíš za jeden den a když to nejde, tak tě to otravuje. Za jeden den se pořádně psát web opravdu nenaučíš.

Nicméně se podívej na http://www.jakpsatweb.cz/css/ a zaměř se na background - pozadí, border - rámečky, font - písmo, float - obtékání, margin, padding - různé mezery mezi prvky atd, atd... Na naučení se základů je to naprosto dostatečný zdroj. Pak už musíš jen získávat zkušenosti a sledovat moderní trendy atd... Nic konkrétnějšího ti asi nikdo nepošle.
Railbot
Profil
David1256:
Plovoucí návrh by se bez divů neobešel
To si piš, že to může jít i bez nich. Nebo i s minimálním počtem - 1.
_es
Profil
mclama:
už čtu o tom že v dokumentu má být hlavička a tělo asi po 6,a docela mě to unavuje
No tak sa na to vykašli a rob niečo, čo ťa unavuje menej :-)
Petr ZZZ
Profil
mclama:
mohlo by být talčitko delete
Nemohlo, a sice z mnoha různých důvodů. (Reaguji na smazaný příspěvek.)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0