Autor Zpráva
Evala
Profil *
Dejme tomu, že bych měla pár webů a prodávala na nich reklamní plochu. Měsíční příjmy by byly zhruba 20 000kč. Musím si zaplatit zdravotní a sociální (asi 3500kč/měs) a pak by mě zajímalo jak je to se zdaněním příjmů. Za první dva měsíce bych si potřebovala zakoupit PC, notebook, foťák a možná ještě nějakou maličkost. Takže počáteční náklady za cca 50 000kč. Ale další měsíce by se mé náklady blížily nule. Z dlouhodobého hlediska by tedy bylo pro mě lepší platit daň paušálně. Jakože z měsíčního příjmu se mi odečte 60% a z toho zbytku zaplatím daň 15%. Ale nikde jsem se nedočetla, jestli můžu mít napřed, že si budu vést náklady a pak si je odečtu. A po určité době pak přejdu na paušální daň? Jde to nebo je to sci-fi?:)
Dále by mě zajímalo měsíční zdrav. a soc. To se pak po tom roce nějak spočítá a přeplatky jsou mi vráceny? Kolik? Jak se to počítá?
Dík
Davex
Profil
Podívej se sem http://www.jakpodnikat.cz/reklama-na-internetu-adsense.php, případně prohledej tamní fórum.
habendorf
Profil
Způsob jakým platíš daň z příjmu musí být pro celé zdaňovací období stejný.
hevymetl
Profil
O tom jestli uplatníš skutečné náklady, nebo paušální se rozhoduješ až při přiznávání daně. A uplatnuješ to za celý rok nikoli za každý měsíc zvlášt. Zdrav+Soc je tak jak říkáš, spočítáš kolik máš zaplatit, odečteš zaplacené zálohy a nedoplatek doplatíš, v případě přeplatku ti to vrátí

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0