Autor Zpráva
worky
Profil *
zdravím, mám menu a chtěl bych v něm mít tlačítka, která po přejetí myší změní vzhled. Dělám to tak že menu mám v tabulce a každý tlačítko je jedna buňka tabulky, do této buňky pak vložím pozadí, které jsem si nakreslil jako tlačítko. Jde nějak udělat aby se toto pozadí změnilo při přejetí myši na jiné?? děkuju
rada_losik
Profil
Jde přes JavaScript a CSS:
...

<td onmouseover="this.className=thActiv" onmouseout="this.className=thPasiv">
...
zimmi
Profil
td a{display:block;}
td a:hover{background:url("tvoje_pozadi_tlacitka")}
za predpokladu, ze kazda bunka obsahuje odkaz a neni to cely nejak osetreny js, napr td onclick apod.
Timy
Profil
zkus použít tohle http://wellstyled.com/css-nopreload-rollovers.html ale nedávej menu do tabulek
worky
Profil *
td a{display:block;}
td a:hover{background:url("tvoje_pozadi_tlacitka")}

vložil jsem tento příkaz do head ale bohužel nemělo to žádný efekt, každá buňka má v sobě napsán text a ten mám jako odkaz, nebude chyba v tomto?
zimmi
Profil
zapsal jsi to do hlavicky takto:
<style type="text/css">
td a{display:block;}
td a:hover{background-image:url("cesta k obrazku na pozadi, napriklad /images/obr.jpg")}
</style>
???
worky
Profil *
přesně tak, jenže když pak přejedu tak jediný co mě změní barvu na odkazu je to písmo
Timy
Profil
při tomto zápisu se barva písma změnit nemůže, musí to kolidovat s něčím jiným. Hoď link
worky
Profil *
můj head

<style type="text/css">

<!--
body,td,th {color: #000000;background-repeat: no-repeat;}
body {background-color: #FFE6BF;background-image: url();}
.styl10 {font-size: 17px; }
.styl3 {color: #000000}
-->
a:link {color: black}
a:visited {color: black}
a:active {color: #946015 }
a:link, a:visited {text-decoration: none}
a:hover {color: #946015 }
.styl20 {color: #808080}
.styl27 {font-size: 15px}
.styl9 { font-size: 15px;color: #808080;}
td a{display:block;}
td a:hover{background:url(tlacitkozmackly.jpg)}
</style></head>
zimmi
Profil
url("tlacitkozmackly.jpg")
zkus pridat uvozovky
worky
Profil *
Ani po přidání žádná změna, nemůže být chyba v tom, že odkaz je pouze text v buňce, ne samotná buňka??
Timy
Profil
a:link {color: black} zkus vyměnit za
a {color:#000000; display:block; width:100%; height:100%;}
jestli se ten obrázek nezobrazuje vůbec tak koukni sem http://www.jakpsatweb.cz/faq/nefunguji-obrazky.html
rada_losik
Profil
Jde přes JavaScript a CSS:

...
<td onmouseover="this.className=thActiv" onmouseout="this.className=thPasiv">
...


Toto pujde 100% když si ještě vytvoříš styly

.thActiv{
background: obrazek1;
}

.thPasiv{
background: obrazek2;
}

Když ti uživatel najede na buňku tak se přepne styl na druhy když odejede tak se vratí.
worky
Profil *
Timy
obrázek se zobrazuje, ale opět mění barvu jen text. Přikládám část tabulky menu, pokud nemám něco špatně tam:

<table width="127" height="80%" border="0" align="center">
<tr>
<th width="122" height="14%" align="center" valign="top" background="tlacitko.jpg" scope="row"><a href="index.htm">HOME </a></th>

rada_losik
bohužel v tom nejsem ještě tak zběhlý a styl neumím vytvořit
Timy
Profil
worky
<th width="122" height="14%" align="center" valign="top" background="tlacitko.jpg" scope="row">
zkus to vymazat a nastavit přes css, jestli to ani pak nepůjde, tak fakt nevím. Prostě zkus asi takovýto zápis:
a {color:#000000; display:block; width:100%; height:100%;background:url("tlacitko.jpg")}
a:hover {color: #946015; background:url(tlacitkozmackly.jpg);}

BTW: teď jsem si všiml -- nebude to ještě tím, že ve stylech máš
td a{display:block;}
td a:hover{background:url(tlacitkozmackly.jpg)}

ale v tabulce máš

<th width="122" height="14%" align="center" valign="top" background="tlacitko.jpg" scope="row"><a href="index.htm">HOME </a></th>
worky
Profil *
Timy
teď sem si toho právě všiml, přepsal jsem to, ale problém je přesně ten co sem čekal, zobrazuje se přesně to tlačítko co chci, ale problém je že se zobrazuje jen velmi těsně za textem, takže vlastně když najedu na odkat, tak se v tlačítku zobrazí další tlačítko, jde nějak roztáhnout na celou buňku??
Timy
Profil
td a {color:#000000; display:block; width:100%; height:100%;}
worky
Profil *
super už to funguje! Ale ještě jeden dotaz jde to omezit pouze na jednu určitou tabulku??
worky
Profil *
protože mám pod tabulkou menu odkaz na toplist a ten mě tam trochu zlobí..
worky
Profil *
Je možný, když dám tabulce ID třeba 1, pak zadat ve style jen vlastnosti této tabulky? A pokud ano, tak kam mám vložit to ID=1 ve style?? Dík moc!
Timy
Profil
http://www.jakpsatweb.cz/css/css-tridy-class.html napsal bych víc, ale hraju zrovna vietcong:-)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0