Autor Zpráva
pngeni
Dobrý večer, mám takový dotaz. Chtěl bych se naučit tvořit webové stránky. HTML jsem se kdysi učil a nějaký ten starý web vytvořil, sice se spoustu dnes již "zavrženýma" tagama (font, atd.) Myslel jsem si, že kvalitní stránky se stále dělají tak, že se provede nějaký grafický návrh (photoshop, gimp), design se rozřezá, promyslí se obsahová forma, rozložení prvků atd. a dále se RUČNĚ a ČISTĚ píše zdrojový kód v notepadu popř. dalších strukturovaných editorech + CSS, atd. V současné době mi skoro každý známí radí, že takto se už weby v dnešní "moderní" době nedělají a mám se prý vrhnout na nějaké CMS (joomla, wordpress, drupal, atd.) Chtěl bych se tedy prosím zeptat Vás profesionálů a ostřílených webmásterů, zda stále tukat zdroják ručně + CSS nebo již vytvářet přes šablony CMS. Děkuji všem za každou radu.
shaggy
Tých tvojich známych nepočúvaj, očividne nevedia, o čom hovoria.
Stále platí, že:
se provede nějaký grafický návrh (photoshop, gimp), design se rozřezá, promyslí se obsahová forma, rozložení prvků atd. a dále se RUČNĚ a ČISTĚ píše zdrojový kód v notepadu popř. dalších strukturovaných editorech + CSS
+ či na web potom použiješ nejaké CMS, alebo to bude iba pár obyčajných HTML stránok - to je na tebe.
Ale základ front-endu sa ešte dlhú dobu bude robiť ručne... ak teda chceš mať niečo originálne. Ak nie, tak si stiahneš šablónu do tebou vybraného CMS a máš pokoj.
Enyeus
CMS se ne vždy na všechno hodí, je proto dobré se naučit třeba PHP na Eclipse editoru, nebo v lepším případě ASP.NET+C# na Visual Studiu (je to otázka toho v čem se ti bude psát web lépe).
pngeni
Ok, díky za rady :-)...Začnu tedy opět s HTML + CSS. Stačí mi pro začátek web statický a jednoduchý. Hlavně aby byl sémantický a přístupný pro všechny. Pro začátek se moderních výstřelků jako Javascript, atd. raději vzdálím. Díky

Vaše odpověď

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0