Autor Zpráva
Brko
Profil *
Jak prosím vás udělám, že hodnota value po kliknutí do textového pole zmizí? Dávám to sem, protože nevím jestli použít javascript nebo css, nebo jak se to prostě dělá. Impicitně po nakliknutí do input text, zůstává hodnota value viditelná. Chci se vyvarovat toho, že uživatel bude opakovaně hledat frázi - "zde zadejte hledaný výraz", takže chci aby po nakliknutí zmizel.
Předpokládám, že to půjde přes onClick v javascriptu, ale co když je Javascript vyplý? Nějaké řešení? Klidně i odkaz, díky.
ShiraNai7
Profil
Bez javascriptu tězko.
panther
Profil
Brko:
Předpokládám, že to půjde přes onClick v javascriptu
ano, jde to pomocí JS.

ale co když je Javascript vyplý?
tak uživatel defaultní text smaže. Nebo bys ho (snad) mohl dosazovat právě JavaScriptem - bez JS by se defaultní text ani nezobrazil. Ale nebál bych se toho, je to drobnost.
Bubák
Profil
Kdyby to tu nebylo naposledy předevčírem:
http://diskuse.jakpsatweb.cz/?action=vthread&forum=8&topic=120668


ale co když je Javascript vyplý?
Tak to uživatel smaže ručně.
Napadá mě jen jedno prasácké řešení, vypsat kód "vylepšeného" inputu pomoci document.write a do <noscript> dát "obyčejný" input. Ale jestli je nějaké elegantní řešení, tak se rád přiučím.
panther
Profil
Bubák:
vypsat kód "vylepšeného" inputu pomoci document.write a do <noscript> dát "obyčejný" input.
nestačilo by JavaScriptem dosadit je hodnotu do toho inputu, pokud bude prázdný?

Nicméně, jak jsem řekl, neřešil bych to. Člověk bez JS to snadno smázne.
Brko
Profil *
panther:
Člověk bez JS to snadno smázne.
No o tom mně právě log vyhledávání nepřesvědčuje :o).
panther
Profil
Brko:
když někdo něco hledá, těžko odešle formulář bez dotazu. A pokud to jsou roboti, tak tě to nemusí zajímat. Klidně můžeš odeslání formuláře blokovat, že tento údaj nebyl zadán.
Bubák
Profil
nestačilo by JavaScriptem dosadit je hodnotu do toho inputu, pokud bude prázdný?
Takto, nebo by to šlo ještě vylepšit?
<input id="hledani" type="text"
 onfocus="if(this.value=='Vlož text'){this.value=''}"
 onblur="if(this.value==''){this.value='Vlož text'}">
<script>
hledani.value="Vlož text"
</script>
Chamurappi
Profil
Reaguji na Bubáka:
Ta defaultValue, kterou zde pokaždé zmiňuji, jde i nastavovat. Události v <input>u můžou tedy být pořád obecné, skript může při načtení nastavit value i defaultValue zároveň.
Bubák
Profil
Chamurappi:
skript může při načtení nastavit value i defaultValue zároveň.
To jsem netušil, díky.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0