Autor Zpráva
aLi3n
Profil
předem se omlouvám, jestli jsem přehlédnul něco stupidního, či se to tu již několikrát probíralo, ale potřebuji pomoci s tabulkou v rámci formuláře a to v případě zobrazení v IE, kdy mám text u option šírší, než je šířka selectu...v ostatních prohlížečích (FF, Opera, Chrome) se vše zobrazuje jak potřebuji, tedy že je vypsání všech optionů v takové šířce, jaká je pro text potřebná...i za cenu, že po vybrání bude v selectu šíroká tak, jak atribut tagu káže

snad jsem to vysvětlil srozumitelně, ovšem pro lepší "obrázek" přikládám i link na formulář

konkrétněji se jedná o položky "typ dodávky výtahu" a "typ šachty"

díky za pomoc
Chamurappi
Profil
Reaguji na aLi3na:
Otázka je tedy jaká? Velikost <option>u neovlivníš. Chceš-li v Exploreru širší <option>y, musíš roztáhnout i <select>. Existují i všelijaké javascriptové náhražky <select>ů, ale k ty bych na tvém místě zkoumal až v nouzi nejvyšší.

…i za cenu, že po vybrání bude v selectu šíroká tak, jak atribut tagu káže
Kdo si vyplněný formulář vytiskne, ten nepozná, co si vybral. Proč musí být ten <select> tak malý?

Mimochodem, <option value="2" />Betonová — co si myslíš, že takovýhle zápis značí? Viz základy syntaxe HTML. Funguje to správně, protože <option> má nepovinnou ukončovací značku (kterou jsi vynechal, lomítko nic neznamená).
aLi3n
Profil
Chamurappi:
dobrá, ale přeci nemohu nechat šíři celého sloupce na úrovni délky toho textu...nehledě na estetiku

vím, co znamená "všude jinde ano, v IE ee", ale bohužel spousta uživatelů stále používá IE a nemohu to nechat bez povšimnutí

myslím, že šířka 600px pro celou tabulku je ideální

co se týče ukončovací značky u <option> nebyl jsem si jistý, díky za upozornění...s HTML v podstatě začínám

díky
Chamurappi
Profil
Reaguji na aLi3na:
přeci nemohu nechat šíři celého sloupce na úrovni délky toho textu
No jistě, ještě by pak ten formulář začal být přehledný a někdo by dostal chuť ho vyplnit :-)

bohužel spousta uživatelů stále používá IE a nemohu to nechat bez povšimnutí
To jsem ti ani neradil. Já ho docela často používám také a smutný z toho opravdu nejsem.

myslím, že šířka 600px pro celou tabulku je ideální
Až na to, že se ti pak nevejde text do místa, které sis vyhradil. Víš, kolik uživatelů ocení šířku 600 pixelů? Na monitory a na lepší mobily to je málo a na hloupější mobily to je moc.
aLi3n
Profil
Chamurappi:

"No jistě, ještě by pak ten formulář začal být přehledný a někdo by dostal chuť ho vyplnit"
opravdu máš pocit, že extrémně roztáhlý sloupec bude synonymem pro přehlednost? obzvláště s přihlédnutím na položky nad i pod tímto <select>em

"Až na to, že se ti pak nevejde text do místa, které sis vyhradil."
jedná se pouze o 2 položky, pokud by se jednalo o celý formulář, bez mrknutí oka bych s tebou souhlasil

potrženo, sečteno tedy nemám jinou možnost, jak ošetřit tuto záležitost v rámci IE (i za předpokladu, že všude jinde OK) než tak, že buďto budu spoléhat v menší zastoupení uživatelům se zalíbením v IE (což je nesmysl) a nebo nechám sloupec nesymetricky široký (což je hnus)
Chamurappi
Profil
Reaguji na aLi3na:
V současném stavu mi ten formulář přehledný rozhodně nepřipadá. Je nějaký důvod, proč musí být všechno na sebe nalepené?
Jedna dobrá poučka také říká, že tabulka by měla dávat smysl čtená po řádcích (ostatně i tak je vymyšlená v jazyce HTML), což u střední části tvé tabulky neplatí.
aLi3n
Profil
Chamurappi:

no, tak nakonec jsme se dostali někam, kam jsem ve finále nechtěl...tabulka byla sestavena obchodním ředitelem a nechtěl jsem mu jí překopávat jenom proto, že IE v tomto bodě nespolupracuje...navíc chtěl původně tabulku zakomponentovat přímo do stránek, k čemuž stejně nedojde, protože tabulka bude široká jako dobře krmené prasátko =)

v tuto chvíli nezbývá nic jiného, než vlákno uzavřít
Chamurappi
Profil
Reaguji na aLi3na:
Třeba se vyjádří ještě někdo další, třeba je můj názor na přehlednost ojedinělý.
Doufám, že ta doména bdsm-praha.cz je jen pracovní :-)
aLi3n
Profil
Chamurappi:

tabulku samozřejmě není problém zvětšit, ale nechci ji mít zase širokou na úkor celého toho <option>u

"Doufám, že ta doména bdsm-praha.cz je jen pracovní :-)"

byla součástí jednoho většího projektu se 4 dalšími, podobně pojmenovanými, doménami v rámci původní záliby své přítelkyně =)) formulář k ní samozřejmě nepatří =))

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0