Autor Zpráva
damates
Profil *
zdravím,

chtěl bych se zeptat na pár věcí ohledně umístění ve vyhledávači od druhé až po pátou stránku na seznamu. Možná, že tu už tahle otázka padla, ale nemohl jsem najít nikde odpověď na mojí otázku která je ohledně, jak už jsem zmínil pozici na seznamu. Pročítal jsem různé články o SEO a validaci kódu, že mam používat roboty pro vyhledávače, klíčová slova a zpětné odkazy. Chtěl bych se zeptat zda je ještě něco, co bych měl ošetřit abych se dokázal objevit třeba do páté stránky v seznamu.cz bez nutnosti nějakého velkého financování právě kvůli pozici.
Myslím si, že takový dotaz tu již padl, ale nedokázal jsem to najít. Děkuji moc za každou radu.
Petr__
Profil *
Bez odkazu na konkrétní stránku a vyhledávané slovo/frázi žádnou konkrétní odpověď nedostanete. Validita HTML kódu, pokud nejde o vyloženě fatální nesrovnalosti v syntaxi, nemá na pozice vliv.

...že mam používat roboty pro vyhledávače...
Nechápu, co je tím myšleno.
Damates
Profil *
Petr_:

Stránky ještě neběží jsou ve výstavbě, ale informuji se dopředu.

damates:
že mam používat roboty pro vyhledávače
je tím myšleno robots.txt kteří prohledávají obsah stránek.

Můj dotaz vlastně spočívá v tom, jestli je ještě něco zapotřebí na co si dávat pozor, abych dokázal se hned ze začátku objevovat na druhé až páté stránce na seznamu.cz.
jenikkozak
Profil
Damates:
je tím myšleno robots.txt kteří prohledávají obsah stránek.
Robots.txt nic neprohledávají, je to soubor. Povídání o něm najdeš na Jak psát web. :-)
Petr__
Profil *
Pokud nemáte stránky, které nechcete aby roboti indexovali nebo v něm nepotřebujete odkázat na sitemap.xml pro špatně dostupné stránky, tak robots.txt vůbec nepotřebujete.

Tahle obecná debata nemá příliš smysl. Pokud chcete obecnou radu, tak dělejte kvalitní obsah na který budou lidé sami odkazovat. Tečka.
Pochopte, že existují různá slova a fráze, které mají různou "konkurenci" podle toho kolik lidí je vyhledává (je zajímá) a kolik webů je obsahuje a jsou s nimi tématicky spojené.
Pokud chcete být na první pozici ve vyhledávání na Google a Seznamu, vymyslete si nějaké slovo, které neexistuje a určitě budete první, protože nebudete mít žádnou konkurenci. Žádná rada na obecně položenou otázku typu na co si dávat pozor, abych dokázal se hned ze začátku objevovat na druhé až páté stránce na seznamu.cz neexistuje.
Damates
Profil *
Dobře. Děkuji za objasnění.
Petr ZZZ
Profil
Damates:
Jak na to a čeho se vyvarovat, ti prozradí provozovatelé vyhledávačů sami (např. v pdf od společnosti Google nebo v nápovědě Seznamu). Další užitečné rady najdeš při troše hledání třeba na webu Marka Prokopa: vyhledavace.info. Předpokladem nalezitelnosti ve vyhledávání je samozřejmě nějaký přínosný obsah tvého webu – až potom má smysl řešit SEO.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0