Autor Zpráva
juraj
Profil
Zdravim
mám taký problém,že keď vkladám text s obrázkom v premennej $FCKeditorssk a chcem dynamicky vygenerovat text spolu s obrazkami do pdf tak len zobrazí len čistý text.Zasekol som sa na tomto prikazu
Prvý príkaz ak je napísaná celá cesta funguje správne.
Potrebujem zfunkčniť druhý príkaz z premennou
Používam fpdf, na internete sa mi návod nepodarilo najsť
Dakujem za rady

$pdf->Image("../datademoweb/obrazky/fordmondeo.jpg", 50,50);//ak je vypisany rucne cela cesta k obrazku zobrazi správne
$pdf->Image("../datademoweb/obrazky/$obr", 50,50);//ak ide cez premennu tak nezobrazi nic len vypise FPDF error: Unsupported image type: jpg 

<?php

require_once "font/verdana.php";
require_once "fpdf2.php";

  $sql="select FCKeditorssk from kat where id=21";

     $res1 = mysql_query($sql);
     $pdf = new FPDF();
     while(list($FCKeditorssk) = mysql_fetch_array($res1)) {


$pdf->AddPage();
$pdf->AddFont('verdana', '', 'verdana.php'); // názov písma upravte na to, ktoré ste si stiahli
$pdf->SetFont('verdana', '', 10); // názov písma upravte na to, ktoré ste si stiahli

 $piecesf = explode("/", $FCKeditorssk);
 $piecesf[6]= str_replace('alt=""', '', $piecesf[6]);
  $piecesf[6]= str_replace('"', '', $piecesf[6]);

$obr="$piecesf[6]";//zistime z textu nazov obrazka napr.fordmonedo.jpg

$pdf->Write(4,($FCKeditorssk));
$pdf->Image("../datademoweb/obrazky/fordmondeo.jpg", 50,50);//ak je vypisany rucne cela cesta k obrazku zobrazi správne
$pdf->Image("../datademoweb/obrazky/$obr", 50,50);//ak ide cez premennu tak nezobrazi nic len vypise FPDF error: Unsupported image type: jpg 
}
$pdf->Output();
?>

xmark
Profil
A co tohle?
$pdf->Image("../datademoweb/obrazky/".$obr, 50,50);
Kajman_
Profil *
juraj:
Jste si jistý, co je v proměnné $obr? Když dáte do proměnné natvrdo fordmondeo.jpg, tak to také zlobí?
juraj
Profil
zdravim
horny príkaz nefunguje, a v $obr je ulozeny názov obrázku
dakujem, alebo neviete mi odporúčiť niečo lepšie čo vygeneruje text s obrázkami do pdf?

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0