Autor Zpráva
Pavel817
Profil *
Hledal jsem dlouho ve foru odpověď na svou otázku ale nejsem z toho moc moudrej :( Snad mi někdo poradí na konkrétním příkladu. Na stránce Odkaz bych chtěl docílit toho aby ten zelený proužek byl roztažený podle rozlišení přes celou obrazovku. Něco se mi podařilo ale pokaždé se dole objeví vodorovný posuvník což je nežádoucí. Dalo by se to určitě vyřešit bez posuvníku ale nějak se mi to nedaří :( Snad mi někdo poradí jak na to. Předem moc díky.
pavuk
Profil
Pavel817:
Nic takovýho nevidím (FF 3.6, 1920x1080)
Railbot
Profil
Proč jej absolutně pozicuješ? Děláš si to složitější. Ten div vyndej z toho #main a je to.
Pavel817
Profil *
Ono je to ve FF asi v pořádku ale v IE 8 to je úplně blbě :( Samozřejmě bych chtěl docílit stejného zobrazení v IE jako ve FF. Potom už by to mohlo vypadat snad všude v pořádku. Možná jsem si vzal velké sousto ale lepší je se to učit na konkrétním příkladě. Ve výsledku by to mělo vypadat takto Odkaz
pavuk
Profil
Nejrychleji: <div> #menu-pozadi přejmenuj na #menu-bgr a <div> #menu-bgr vymaž z kódu. Z css vymaž u #menu-bgr pozicování a v #main horní margin 50px
Pavel817
Profil *
Tak jsem to upravil ale teď tomu vůbec nerozumím což bych samozřejmě rád. Nechci jen dělat něco a nevědět proč. Teď vlastně div#menu-bgr není vůbec definovaný a kde se tam tedy bere ten zelený pruh? Vymazal jsem paměť prohliížeče, zkouším to na local disku i na FTP a pruh tam vidím pořád. Je to dobře ale nevím kde se tam bere :( Děkuji.
pavuk
Profil
#menu-bgr je pořád definovanej v přilinkovaným css (a druhej #menu-bgr, ten co je za <divem> #logo, bys měl z kódu vymazat, máš teď dva <divy> se stejným id).
Myslím že by bylo lepší prostě dát pro body tohle pozadí (a vyhodit <divy> #top-pozadi a #menu-bgr) je to mnohem jednodušší.
Pavel817
Profil *
OK. Už to vidím. Asi to pozadí skutečně sjednotím. Akorát tam musím ještě dostat ten stín pod zeleným proužkem. Snad se mi to nějak podaří. Zatím moc díky. Jdu se s tím poprat :)
Pavel817
Profil *
Narazil jsem na další problém se kterým si nevím rady :( Po úpravě hlavního menu na stránce Odkaz se mi objevily v hlavním okně pod textem odrážky kterých se nemůžu zbavit. Zkoušel jsem různé postupy ale když odstraním odrážky, zmizí mi i menu :( Dá se to nějak opravit nebo to musím celé od základu předělat? To bych dost nerad :( Díky za každou radu.
Pavel817
Profil *
Tak už se mi to teď podařilo. stačila taková prkotina :

div#menu-hlavni ul {
list-style: none;
display: none;
}

a je po problému. Ale že mi to dalo zabrat ;-) Chybama se člověk učí ...
pavuk
Profil
Myslím že lepší by bylo
#menu-hlavni ul li {list-style-type: none}

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0