Autor Zpráva
Tomáš
Profil *
Ahoj,
Mám dotaz, jeden můj web je už poměrně rozsáhlý a proto se chci zeptat jaký jazyk se mam naučit, abych mohl udělat jednu stránku,( třeba uvodní ) ostatní mají menu a vršek stejný, a vlastně cokoliv co tam na tý jedný první stránce udělám, tak aby se mi pak změnilo na těch všech ostatních. Rámy nechci.
pro názornost uvádím adresu tohoto webu - http://civava-ampit.wz.cz/

Budu to muset časem předělat, pozměnit, a předelavat každou stránku zvlášť, to bych se asi zcvokl...Jaký jazyk by mi toto umožnil...? Jak je to asi tak složité ...?

Díky moc.
muza
Profil
no, možná bych ty hlavičky a pod, napsal do nejakýho javascriptu jako document.write a ten javascript volal na každý stránce, změny bych pak dělal v tom javascriptu
thingwath
Profil *
Třeba apachové SSI by k tomu nebyly špatné... Nějak extrémně moc možností to nemá, ale na tohle je to ideální.
Petra
Profil
Rozhodně nedoporučuju dělat to javascriptem. Zřejmě půjde především o to mít jen jedno menu a vkládat ho javascriptem znamená od stránky odříznout všechny uživatele bez podpory javascriptu, protože se jim prostě nezobrazí navigace.

Tohle se běžně řeší pomocí PHP, konkrétně funkce include.
Yuhů
Profil
Tomáši, PHP
Tomik
Profil
Souhlasím s Yuhůem PHP je na to ideální.
Webspy
Profil
Souhlasím s Yuhůem a Tomikem, PHP je na to ideální. :-)

<? include "treba_menu.html" ?>
Tomáš
Profil *
Díky moc. Já se tedy poohlídnu po nějaké knížce s PHP, a začnu studovat.

Fakt děkuji.
Tomáš.
Tomik
Profil
Když mluvíš o knížce, tak doporučuji knížku od Jirky Koska : "PHP tvorba interaktivních internetových aplikací", sice popisuje (dnes již poměrně zastaralou) verzi PHP3, ale základy atd. jsou v ní skvělé, popisu i spolupráci s SQL servery atd, atd. Mohu vřele doporučit.
petris
Profil
Podívej se sem: http://blog.filosof.biz/index.php?p=48. Tady je to posaný celkem jednoduše. Já jsem <?include?> aplikoval úspěšně taky na svých stránkách a přitom PHP vůbec neumím (zatím :-))
Webspy
Profil
vtom je ten vtip. na include se nemusíš nijak učit :-) ale je potřeba o PHP aspoň něco vědět. učit se, učit se, učit se :-)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0