Autor Zpráva
saMOt
Profil
ahoj,
v PS CS5 jsem si udělal design na stránku a vás bych sse chtěl zeptat, jestli to mam uložit jako normální obrázek a rozstříhat to, nebo
jestli jde v PS poukládat jednotlivé vrtvy, jako že bych si z celé šablony uložil třeba jen obrázek tlačítka a ten už bych nějak neořezával a hned bych ho mohl použít pro web
Luky
Profil
Pro kódování webu je nejlepší pracovat s PSD souborem (když mluvíš o Photoshopu). Vrstvy nejspíš nejde vyřezávat, ale můžeš skrýt všechny ostatní a danou vrstvu pak hravě oříznout. Práce s PSD souborem je tedy mnohem efektivnější než třeba s JPG - kde si samozřejmě žádné vrstvy skrývat nemůžeš.
panther
Profil
saMOt:
jestli se chceš naučit kódovat, pak se lépe pracuje s vrstvenými soubory (PSD nebo PNG). U jednodušších designů v začátcích se obejdeš i bez vrstev, ale to opravdu jen vzačátcích, než se k tobě dostane nějaký propracovanější design.

Luky:
ale můžeš skrýt všechny ostatní a danou vrstvu pak hravě oříznout.
většinou se vyřezává napříč všemi vrstvami - když jsou složené dvě na sobě, potřebuji obě, a ne jen horní nebo dolní. Pak bych nepotřeboval vrstvy v PSD vůbec.
saMOt
Profil
nakonec jsem si uvědomil, že to můžu udělat tim ořezáváním v PS, mám to rozřezaný, se všema vrstvama zobrazenýma, ale zatim to stačí

ted bych se ještě zeptal, jak mam udělat, aby se mi jeden obrázek opakoval mezi 2mi dalšími, dokud by neskončil text
obrázek, jak si to asi představuju, snad to pochopíte
pavuk
Profil
repeat-y

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0