Autor Zpráva
muza
Profil
Ahoj lidi,
Poraďte, připavuju stránku pro kamarády, celá stránka by měla být na pergamenu (když zatím pominu frame a jpg v pozadí) potřebuju, aby mi zvětšování textu nehejbalo srozpožením stránky. V MyIE2 se při stiski CTRL- nebo CTRL+ mění velikost celé stránky (to by mi tolik nevadilo), ve FireFoxu se nemění velikost obrázků ale jen textu, a to mi stránku nehezky rozhazuje. Jak na to??
Jo a odkaz http://www.volny.cz/muza/tomas/kontakt.htmlDiky
Yuhů
Profil
Vyber si prvky, jejichž zvětšování ti vážně vadí, a nastav jim velikost písma v pixelech. To zabrání jejich zvětšování v Exploreru. Doporučuju nastavit přes pixely ale jenom to opravdu nejnutnější.

Ve Firefoxu nevím. Raději se ale rozluč s představou, že to jde udělat s přesným vzhledem. Web není dtp.
Plaváček
Profil
Druhá možnost, ale trochu pracnější, je nenastavovat tomu pergamenovému pozadí fixní výšku, ale vyříznout si z něj takový pruh, který se jako tapeta bude opakovat na pozadí nadřazeného prvku. Čili celý pergamen složíš ze tří částí - horní s pevnou výškou, dolní také s pevnou výškou, kde v blocích na pozadí bude zakončení toho pergamenu. Prostřední blok bude obsahovat rozříznutou část toho pergamenu tak, aby při opakování ve vertikální ose obrázek na sebe navazoval.

Byla by to ale docela fuška a výsledek by asi stejně nebyl stoprocentní. Pokud jde o mě, narazím-li na cokoliv, co standardními prostředky CSS vyřešit nelze, přepracuji raději grafiku tak, abych si zbytečně nepřidělával vrásky na čele.
muza
Profil
Takže pokud si na stránku obecně umístím pozicovaný texty, a někdo bude zvětšovat pomocí CTRL+ text, tak to rozhodí celou stránku a nejde s tím nic dělat? .... Nojo, koukám že se takhle chová i Seznam :-)) pokud si to uživatel rozhodí tak asi nezbývá než restartovat prohlížeč.
S tím rozpitvání pozadí by asi šlo, ale to až se budu fakt hrozně moc nudit :-)).
Každopádně dík
Fred
Profil
Na hodně webech lze poslední dobou vidět přepínač stylu, který přepíná mezi dvěma druhy velikosti pevně nastavených fontů, takový to malý a velký A, menší bývá nastaveno na 11px a větší na 15px, je to proto aby uživatel nelezl do změny velikosti písma pomocí prohlížeče, protože takhle je to teoreticky pohodlnější, pokud používá jen myš a ne klávesové zkratky. Určitě by bylo snažší upravit web pro dvě velikosti písma
muza
Profil
Fred prosím písni mi odkaz na nějaký takový web, ať to můžu prostudovat, Díky
Fred
Profil
Tady je jak na to
http://www.alistapart.com/articles/bodyswitchers/
a tady příklad použití
http://www.alistapart.com/d/bodyswitchers/iotbs.html
Yuhů
Profil
muzo, Seznam se takhle chová, protože je to tak dobře. To není žádné ROZHOZENÍ, to je prostě služba pro lidi, kteří nepřečtou bleší písmenka (což jsem třeba já).
Martin Kuželka
Profil
Yuhů, ve Firefoxu se při zvětšení písma Seznam opravdu rozhodí (nějaké texty jsou schované za reklamou a tak...).
muza
Profil
Yuhů jojo, ale tvoje (tyhle) stránky se při zvětšování opravdu zvětšují a nepřekrývá se nic, jen je třeba s tím drobet rolovat (což je dobře). Budu muset zvážit to pergamenový pozadí :-((
Fred
Profil
Možná mrkni sem http://brainstormsandraves.com/
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0