Autor Zpráva
Alex
Profil *
Moc prosim o radu. Koukam do toho uz tak dva dny..a nemuzu najit chybu. Sad

v index.php souboru definuju

<?php
header( "Pragma: no-cache" );
header( "Cache-Control: no-store, no-cache, must-revalidate" );
header( "Expires: Mon, 26 Jul 1997 05:00:00 GMT" );
header("Content-type: text/html; charset=UTF-8");

if (!isset($_GET['jazyk'])) {
if (eregi('cs', $_SERVER["HTTP_ACCEPT_LANGUAGE"]))
{
$_GET['jazyk'] = '-cz';
}
else
{

$_GET['jazyk'] = '-eng';
}

}

if (!isset($_GET['obsah'])) {

$_GET['obsah'] = 'hlavni-stranka';

}

?>

potom nactu obsah
<?php
include ($_GET['obsah'].$_GET['jazyk'].'.php');
?>

Odkaz v souboru hlavni-stranka-cz.php
<?php
echo '<a href="index.php?obsah=portfolio&amp;jazyk='.$_GET["jazyk"].'" title="Portfolio hotových www stránek a webdesignu">PORTFOLIO</a>';
?>


validator mi vyhodi chybu Sad
# Error Line 56, Column 18: literal is missing closing delimiter

<a href="index.php?obsah=portfolio&amp;jazyk=".$_GET['jazyk']."" title=…



Did you forget to close a (double) quote mark?

prosim Sad
Chamurappi
Profil
Reaguji na Alexe:
Spíš by ti mělo vadit, že se ti na serveru neinterpretuje PHP, ne?
Nebo snad uploaduješ do HTML validátoru přímo PHP kód, který je určen pouze ke zpracování na straně serveru?
Alex
Profil *
Chamurappi:
ted uplne nerozumim..on ten kod je funkcni...tzn. server ho zpracuje...ale neni to validni
Chamurappi
Profil
Reaguji na Alexe:
Server ho zpracuje a validátor pak ve stránce přesto vidí tohle?
<a href="index.php?obsah=portfolio&amp;jazyk=".$_GET['jazyk']."" title=…
Alex
Profil *
Chamurappi:
Ano ten odkaz je fuknční..proto je mi to divné .....:(
panther
Profil
Alex:
do validátoru patří HTML kód, který dostane prohlížeč od serveru. Ne samotné PHP. Druhá věc je, že na validitě nezáleží.
Alex
Profil *
panther:
jj tomu rozumim..
ja preci tisku kod pres echo...takze do validatoru prave jde jiz pouze html..proto je pro me zahadou ze sice je kod funkcni.ale tvari se ve validatoru jako php. NO trochu na ni zalezi..preci jenom napr. google na to kouka...a je to jeden z aspektu seo.
Radek9
Profil
Alex:
google na to kouka
Nekouká.

ale tvari se ve validatoru jako php
Validátor dostává jen to, co je v kódu. Takže pokud se ti tam zobrazuje PHP, je to rozbité.
shaggy
Profil
Alex:
takze do validatoru prave jde jiz pouze html
ale tvari se ve validatoru jako php
Trochu si odporuješ, nie? Tak buď do validátoru posielaš html, alebo ti server zobrazuje php a to je zlé.

google na to kouka...a je to jeden z aspektu seo
A darčeky nosí Santa Claus spolu s Ježiškom a Dedom Mrázom. A keď majú odpracované, tak spolu so Zúbkovou vílou počítajú, koľkým deťom vypadli zuby.
Kde si prosím takú sprostosť počul?
Alex
Profil *
shaggy:
proc ten arogantni ton?? jsem snad doufam v seci problemy v zacatcich..
server spravne zpracuje php kod...a je plne funkcni...ale validator ho zobrazi jako php kod..tudiz nespracovany..a v tom je problem...

tu sprostost jsem se docetl v knize Velky pruvodce SEO od Michala Kubíčka (ze je to jeden z mnoha aspektu algoritmu google)
Davex
Profil
Alex:
do validatoru prave jde jiz pouze html..proto je pro me zahadou ze sice je kod funkcni.ale tvari se ve validatoru jako php
Prosím o odkaz na živou ukázku.
Radek9
Profil
Alex:
Když na dané stránce dáš Zobrazit zdrojový kód (Ctrl+U), je v kódu PHP, nebo ne? Pokud ne, je blbost, aby to dostal validátor.
Alex
Profil *
Radek9:
dekuji za otazku..presne tak..kdyz dam zobrazit zdrojovy kod..tak je vse v poradku..proto absolutne nechapu ze ve validatoru je php.. :(
shaggy
Profil
Alex:
To nebol arogantný tón. Tak, ako sme tu všetci dospelí, alebo aspoň dostatočne starí na to, aby sme neverili na imaginárne bytosti, tak nemusíme veriť každej sprostosti, ktorú vypustí z úst amatér, čo sa do toho nevyzná (v tomto prípade Michal Kubíček). Použil som prirovnanie, aby si pochopil, že to je naozaj nezmysel, keby si o tom niečo hľadal na Google, tak by si našiel množstvo názorov, ktorý ho vyvracajú.

Vo validátore dávaš kontrolovať web podľa URL, alebo do neho vkladáš priamo tvoj kód?
Alex
Profil *
shaggy:
dobre..takze nazory se na to ruzni :) ale dobre..beru, ze je to nesmysl.
do validatoru davam odkaz..
shaggy
Profil
Alex:
do validatoru davam odkaz..
Tak potom určite zvládneš to, čo ti Davex radil v [#11] a poskytneš odkaz aj nám.
Darja
Profil
Nebude chyba tady?
<?php
echo '<a href="index.php?obsah=portfolio&amp;jazyk='.$_GET["jazyk"].'" title="Portfolio hotových www stránek a webdesignu">PORTFOLIO</a>';
?>


Správně by v php skriptu, pokud potřebuješ vypsat uvozovky ", mělo být před tím zpětné lomítko, čili \"

<?php
echo '<a href=\"index.php?obsah=portfolio&amp;jazyk='.$_GET["jazyk"].'\" title=\"Portfolio hotových www stránek a webdesignu\">PORTFOLIO</a>';
?>
shaggy
Profil
Darja:
Niekedy, keď neviem poradiť, tak je lepšie mlčať.
Escapovať úvodzovky treba iba vtedy, ak by napr. v obyčajných úvodzovkách (apostrofoch) chcel použiť opäť iba obyčajné úvodzovky (a naopak). V tomto prípade sú napísané správne. Okrem toho, sám píše, že na webe sa mu to zobrazuje správne.
Alex
Profil *
shaggy:
tak jsem zjistil, ze problem bude asi v hostingu...ted jsem to zkusil nahrat na jiny hosting (webzdarma) a tam je to v poradku...da se s tim neco delat.?
zivy odkaz moc nechci..antzo web neni dodelany..a tudiz se za nej stydim zatim :)
margin
Profil *
Alex:
zivy odkaz moc nechci..antzo web neni dodelany..a tudiz se za nej stydim zatim
Obvyklé výmluvy, „Stydím se za části stránky nesouvisející s dotazem.“
Tak si vyber, jestli chceš radu z tohoto fóra, nebo využiješ nějakou věštírnu.
Petr ZZZ
Profil
Alex:
Nejsi v sekci Názor na stránku, jinde se stránky nehodnotí.

validator mi vyhodi chybu Sad
Chybu Sad? Piš prosím s diakritikou a vůbec pečlivěji a vkládej kódy mezi značky [pre] a [/pre] (stačí kliknout na ). Ten nadpis „Prosim o radu validace- zoufalost :(“ taky nic moc.
Alex
Profil *
Petr ZZZ:
Tak problém je vyřešen. Načítal se mi tam ješte jeden soubor, cehož jsem si nevšiml. Kód v horní části je v pořádku. Moc děkuji za všechny odpovědi. A na nedokonalost mého příspěvku se omlouvám.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0