Autor Zpráva
Yoplait
Profil *
Dobrý den,rozhodl jsem se vyšklat se na redakční systémy a frontpage šablony,tak jsem se začal učit html z tohoto webu,a z webu polopatě. bohužel jsem narazil na problém,jak vytvořit "design" .Našel jsem si vlastně v html dost věcí,hlavně formátování písma(které je ale prý lepší dělat v css) všelijaké věci s obrázky,odkazy atd.V css jsem se naučil texty formátovat,odkazy obarvovat atd,ale nikde jsem nanenašel něco o designu.
Někdo mi doporučil "hej podívej se na jakpsatweb.cz na containery" .. ptám se tedy ,co je to container,a jak to dát dohromady,aby z toho vznikl design? Díky zarady
Petr ZZZ
S výrazem container resp. kontejner jsem se na DJPW setkal ve dvou hodně rozdílných významech.

• V CSS lze třídám a identifikátorům dávat, v určitých hranicích (výběr a počet znaků), libovolná jména. Někteří autoři dávají nějakému identifikátoru nebo nějaké třídě jméno #container resp. .container – většinou bývá tento identifikátor (tato třída) přiřazen(a) nějakému blokovému prvku (nejčastěji prvku <div>), který obaluje delší části kódu a určuje tak základní vzhled nějaké větší části stránky.
• Nádoba na odpad, určený ke smazání.

jak to dát dohromady,aby z toho vznikl design?
Nejlépe nějak šikovně.

Moderátor Chamurappi: Smazán odkaz na odpadové vlákno. Nevidím žádný důvod na něj Yoplaita posílat, ani mu o něm říkat…

Vaše odpověď

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: