Autor Zpráva
Michal33
Profil *
Dobrý den,chtěl bych se zeptat,rád byc hsi co nejvíc četl o tvorbě stránek,a rád bych si nějaké pěkné někdy vytvořil,tak jsem našel Váš web,ale bohužel mám k PC a tím pádem k internetu velice omezený přístup, takže mě napadlo,že si část webu vytisknu.Ale rád bych neplítval barvou do tiskárny (ano,nejsem z rodiny kde si člověk může kupovat 10 náplní za den, všechno si platím sám).Chci se naučit vytvořit jenom základní web,nepotřebuji žádné vychytávky jako javascript,atd atd.

PS:myslíte,že 14 kluk má na to se naučit tvořit weby?
Díky za rady

Moderátor Petr ZZZ: Upravil jsem titulek. Původně „Nejdůležitější části webu“.
Radek9
Profil
Michal33:
Pokud máš k dispozici mobil nebo tablet, můžeš si články stahovat i tam. Ale jinak se tisku nevyhneš. Být tebou bych tedy postupně procházel sekci HTML a zkoušel si to.

PS:myslíte,že 14 kluk má na to se naučit tvořit weby?
Mně je taky 14. ;-) Ale to je spíš o tom, jaký na to člověk má talent.
Michal33
Profil *
Vím,tisku se nevyhnu,jde mi to,jaké části jsou nejdůležitější,a které sou spíše "doplňky" než důležitá struktura
Radek9
Profil
Michal33:
Základ máš vlastně kostru a strukturu HTML. Prostě se naučit, k čemu jaký tag je a co dělá. Zkoušet vytvářet jednoduché informační stránky s použitím pár tagů a atributů (to najdeš třeba tady). Potom, až budeš tomuto základu rozumět, můžeš do toho začít míchat nějaké základní CSS vlastnosti (např. pozadí, barva textu, šířka a výška objektů, …) a pomalu vytvářet šložitější stránky s použitím grafických prvků. (Seznam CSS vlastností a vysvětlivek najdeš tady.)

Potom, až budeš umět dobře statické stránky, můžeš je doplňovat o ty doplňky - udělat tedy z těch stránek dynamický web. K tomu už slouží scriptovací jazyky jako JS (pro klientské aplikace) a PHP nebo ASP.NET (pro serverové aplikace).
JAAkub
Profil
Michal33:
Ja mám 13, začal som sa weby učiť v 11-tich ;) Vek pri weboch takmer vôbec nehrá rolu.
xmark
Profil
14 let - no problem. Tou dobou jsem sice nedělal weby, ale osobně jsem se znal s většinou logických integrovaných obvodů na trhu :-)
Jen trochu nerozumím tomu, že se chceš učit tvořit weby a máš omezený přístup k počítači, navíc i s tiskem to máš složitější.
Psaní webů se můžeš naučit buď praktickým bastlením nebo studiem teorie. Ale s omezeným přístupem k obojímu to nebude lehké.
margin
Profil *
Radek9:
Základ máš vlastně kostru a strukturu HTML. Prostě se naučit, k čemu jaký tag je a co dělá.
http://www.semantika.name/
Přesně tak, pamatuj si, že výchozí vzhled elementů není důležitý, ten se dá měnit pomocí CSS. Takže nadpisy, odstavce, seznamy, tabulky (na tabulková data), zvýraznění kurzívou a tučně, odkazy, obrázky, to jsou věci, které by ses měl zpočátku naučit. A k tomu se postupně učit CSS.
Michal33
Profil *
No,já už právě takový ty základy tak bych řekl zvládám, z paměti bych myslím i napsal informační stránku,včetně nadpisů a formátování textu (Formátování textu v css) práce s obrázky atd v html... spíš potřebuji nějaký článek,kde bych se dozvěděl něco dalšího (neříkám že se za den chci naučit dělat designy,ale rád bych si přečetl něco víc,než výše zmínění věci)
pavuk
Profil
Michal33:
14 je dobrej věk, aspoň nepřijdeš k html a ostatnímu prvně v životě jako já ve 41 letech...
DoubleThink
Profil *
Michal33:
nejsem z rodiny kde si člověk může kupovat 10 náplní za den
Deset náplní za den, každá za patnáct stovek, to si věru může dovolit málokdo.

Chceš se naučit programovat a/nebo kódovat bez počítače a internetu? To nejde. A že už to spousta škol zkoušela.
Michal33
Profil *
Samozřejmě že na internetů být můžu,jenom že třeba přes týden, a o výkendu doma nejsem,tak že bych si ty nejdůležitější části vytiskl,a případně studoval :)
Homer
Profil
Podívej se sem - http://www.jakpsatweb.cz/download.html , stáhni si archiv a můžeš studovat off-line.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0