Autor Zpráva
OkiSVK
Profil
Caute mam problem vytvoril som si cez jeden programik gradient pozadie v HTML a zobrazuje sa mi iba v Exploreri a v Mozile ani v Opere nie, da sa to spravit tak aby sa zobrazovalo aj v ostatnych prehliadacoch ? vopred dakujem za rady a odpovede :)
Railbot
Profil
V HTML těžko. Asi myslíš CSS. Gradient pomocí CSS je vlastnost z CSS3 a nemá širokou podporu, takže ne, není způsob, aby to fungovalo všude.
OkiSVK
Profil
Dakujem a existuje nejaky dobry program ktory vie vytvorit prechodne pozadie jpg alebo gif tak aby nebolo vidiet tie ciary pri prechode? proste aby to bolo pekne ciste
Petr ZZZ
Profil
Můžeš zkusit např. Adobe Photoshop nebo Corel Draw (nevim, zda Corel Draw umí uložit jpg). Je to otázka rozlišení a tedy datové velikosti výsledného obrázku. Jako formát bych zvolil spíš jpg, protože gif umí znázornit jen 256 barev (které si ovšem můžeš libovolně vybrat z téměř 17 miliónů barev).

Piš prosím méně ohavně, kdo to po tobě má číst.
margin: Díky!
margin
Profil *
OkiSVK:
zobrazuje sa mi iba v Exploreri a v Mozile ani v Opere nie
Klasická diagnóza, máš to rozbité.

existuje nejaky dobry program ktory vie vytvorit prechodne pozadie...?
Je jich spousta, já používám (vektorový) editor Inkscape a výtvory exportuji do PNG.

jpg alebo gif tak aby nebolo vidiet tie ciary pri prechode?
Zrovna tohle nejsou vhodné formáty.
Některé "grafické" programy jsou odbyté a neumí hladký gradient.
JPEG je ztrátový, pokud ho použiješ na jemný barevný přechod, dojde k k více, nebo méně viditelnému proužkování.
GIF je omezený na 256 barev, což stačí na dvoubarevný přechod, ale na vícebarevný přechod 256 barev nemusí stačit.
Spousta bezplatných editorů udělá při snižování barevné hloubky přechod proužkovaný i v případě, že má méně, než 256 barev.
Patrně poslední příčina je v monitoru, levné LCD jsou ošizené a nezvládají zobrazit všechny barvy, při jemných přechodech proužkují.

Petr ZZZ:
nevim, zda Corel Draw umí uložit jpg
Ano, umí to jak CorelDRAW! z balíku CorelDRAW Graphics Suite, tak i Corel PHOTO-PAINT z téhož balíku. Ale jak jsem psal, pro barevné přechody to není vhodný formát, JPEG se hodí na fotky.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0