Autor Zpráva
Paja1
Zdravím, nemáte někdo náhodou typ na dobrou literaturu na tvorbu WWW stránek pro začátečníky? Jestli tomu dobře rozumím, tak nejdříve to chce umět HTML a až potom se pouštět do PHP? Omlouvám se za stupidní dotazy, to víte, každý jednou začíná... :-)
Webotikon
Paja1:
Jestli tomu dobře rozumím, tak nejdříve to chce umět HTML a až potom se pouštět do PHP?
Najskôr na nauč HTML, XHTML a CSS a až potom sa začni učiť ďalšie jazyky (JavaScript, PHP...). Inak výborný popis (X)HTML a CSS aj s vysvetlenými príkladmi nájdeš na www.jakpsatweb.cz.
panther
Webotikon:
XHTML začátečník chtějíc tvořit webové stránky nepotřebuje.

Paja1:
kódování (HTML / CSS) a programování (PHP, JS a mnoho dalšího) jsou dvě různé věci. Netřeba umět obojí, stačí jedno či druhé. Samozřejmě, ale PHP programátor bez alespoň elementární znalosti HTML je k ničemu. O kodérovi bez znalosti PHP se totéž říci nedá.
Paja1
Pánové, děkuji za názory. Inu, co člověk, to názor. Budu si tedy muset rozmyslet, zda stránky, co chci vytvořit, mají být v HTML nebo PH. Připadá mi, že HTML je neporovnatelněkrát jednodušší. Nebo se mýlím? Programování mě nechutná... dobře si pamatuju hodiny v Pascalu, z kterých jsem si odnes akorát tak begin, var, end, modrou obrazovku a středníky.
margin
Profil *
http://www.30minut.cz/dusan-janovsky-staticke-stranky-jsou-dobrym-zakladem-webovych-vyvojaru/
Takže začít od základů, tvořit v HTML, ale sémanticky. Postupně přidávej CSS, jak rychle, záleží na tobě.

Je možné, že PHP nebudeš vůbec potřebovat, nebo ti na dlouhou dobu bude stačí include.
panther
Paja1:
Budu si tedy muset rozmyslet, zda stránky, co chci vytvořit, mají být v HTML nebo PH
asi takhle. Bez HTML web nevytvoříš, bez PHP ano. PHP ti může ulehčit práci a dodat nové možnosti, ale generuje prostý HTML kód. Když nebudeš umět PHP, HTML si napíšeš.

To je pak rozdíl mezi statickým (pouze HTML) a dynamickým (HTML a PHP) webem.

Vaše odpověď

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: