Autor Zpráva
Anthoeia
Profil *
dORBÝ DEN,rád bych si zložil svůj malej portálek,ale moje znalosti ohledně html jsou nulové.Co si přesně přečíst? je potřeba číst celý web? .. kamarád říkal,že html stačí základ a většina je CSS. co je na tom pravdy? Díky za všechn rady,
jenikkozak
Profil
Nejprve by chtělo si ujasnit, co je to portál, co je to web, co je to CSS.
S nulovými znalostmi HTML nemá portál smysl budovat, neboť HTML je pouhý základ, který na stavbu portálu nestačí.
anthoeia
Profil *
Samozrejme nemyslim portal na nejake vetsi urovni.. myslim spise neco jako osobni web s tematikou dane hry... kamara
d mi doporucil frontpage a namo webeditor.ale ja. Bych radsi psal web. v html a css.. jde mi o to kde se to nejlepe naucit
jenikkozak
Profil
Aha, takže vlastně jde o portál, který portálem není. :-)
Když si řekneš, že chceš být jakkdyž na lepší úrovni než při používání FrontPage, můžeš skutečně začít s psaním přímo kódu, což je sice těžší, na druhou stranu delší cesta. :-D
Začít můžeš na stránce Jak vytvořit www stránku, záleží pak na tobě, jestli hned začneš nějakou stránku psát a postupně ji zlepšovat, jak se budeš webem Jak psát web dostávat dál, nebo zda se budeš nejprve snažit co nejvíc přečíst a pak web udělat najednou, aniž by se pak musel předělávat. Pokud zvolíš první možnost, začni raději tím, že si vytvoříš jednu či dvě stránky, když jich totiž najednou uděláš deset, při každé nové znalosti je budeš muset předělávat všechny, což je hrozná nuda. :-)
T.Thomas
Profil *
Pokud jsou Tvé znalosti nulové, ale máš opravdu zájem začni s HTML. To je abeceda, slabikář psaní stránek. Na tvém místě bych začal se statickou stránkou čistě v HTML a až si ujasníš jak se jednotlivé tagy (značky) chovají, můžeš se začít učit je stylovat v css. FrontPage sice může usnadnit vytvoření stránky a je to alternativa pro toho komu stačí stránka jednoduchá. O JavaScriptu, PHP a databázích uvažuj až trochu pronikneš do základní znalosti stavby stránek.
Jistě asi víš o webu Jak psát web kde najdeš spousty užitečných informací.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0