Autor Zpráva
Pavel817
Profil *
Prosím o pomoc se zarovnáním obrázků. Stránka je tady. První půlka jsou obrázky s odkazem (zatím nefunkčním) a druhá část jsou pouze obrázky BEZ odkazu. Nevím proč se mi ty s odkazem nezarovnají přesně podle sebe jako ty bez odkazu. I když nastavím v css souboru toto :

div#fotogalerie img {
    float: left;
    border: 1px solid Black;
    padding: 20px;
    margin: 10px;
    text-align: left;
    width: auto;
}

nebo toto:

div#fotogalerie a img {
    float: left;
    border: 1px solid Black;
    padding: 20px;
    margin: 10px;
    text-align: left;
    width: auto;
}

stejně je to pořád špatně. Úplně stejně to je i na této stránce a nejsou tam žádné problémy. Obrázky jsou krásně zarovnané pod sebou. Když to jde tady proč ne na předchozím příkladu? Můžete mi prosím někdo poradit? Díky moc.

Moderátor panther: Vkládej prosím kódy mezi značky [pre] a [/pre] (stačí kliknout na ).
Moderátor panther: Doplněn druhý klikací odkaz.
panther
Profil
Pavel817:
těm spodním nastavuješ v HTML pevné rozměry 200x150 (=skutečné rozměry obrázku), což neodpovídá těm nahoře, které mají nastavenu výšku na 173px (a šířka je tudíž 230px). Proč obrázkům definuješ rozměry, které jsou větší než ve skutečnosti?
Pavel817
Profil *
panther:
Díky moc. To jsem úplně přehlídnul. Je to asi neodpustitelné ale hledal jsem chybu všude možně ale tady ne. Rozměry obrázku tam byly vloženy omylem. Mám v excelu udělanou tabulku kde jenom sčítám textové řetězce a tak si během pár vteřin "vygeneruju" fotogalerii bez ohledu na množství fotek. Akorát jsem si nevšimnul, že při rozkopírování se rozměr s každým obrázkem zvětšoval o hodnotu 1. Přesně už vím kde se stala chyba ;-/ Asi už do toho čumím moc dlouho. Radši půjdu spát. Ještě jednou moc děkuju.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0