Autor Zpráva
mking
DObrý den, chcem sa vás opýtař na jednu vec našiel som tu na jakpsatweb.cz Zdrojový kod na to aby mi ukladalo čo si človek na mojej stránke vybere a posielalo do skript.php3 ale v skripte nič neni a databaza podporuje php všetky? nerozumiem tomu tu je čo tam mám ja kod jednoduchý: <html>

<form action="skript.php3"method="post" target="_blank">

Meno:.....
<input type="text" size="10" name="Meno" value="">

Priezvisko<input type="text" size="10" name="Priezvisko" value="">
Shoutbox:<input type="checkbox" checked name="ShoutBox" value="ano">

<input type=submit value=odeslat>
</form>

</html>

a nechápem čo je tam zle na webe som vytvoriul subor skript.php3 ale je len samotný čistý nič v nom neni..... pls pomooc ...
David1256
Ve scriptu script.php3 by si měl spíš mít zápis do databáze popřípadě do souboru. Výsledky zápisu pak vypsat na stánku - buď pomocí include souboru nebo pomocí výpisu dat z db.
panther
mking:
v souboru, který je uveden a atributu action je uveden soubor, který má data z formuláře zpracovat, nikoliv soubor, do kterého se mají data uložit nebo cokoliv jiného.
mking
a nemohol by my niekto napísař kod taky aby to fungovalo ako myslim but to odosielalo na mail alebo uložilo v subore skript.php3 ? lebo ja už fakt nevím
Lupa
Ja by som na tvojom mieste začal minimálne tu: Odkaz

Aké údaje presne chceš vložiť do databázi?
mking
no chceme spraviř taký menší eshop ale v tom štýle že nechcem žiadny prestashop alebo open cart alke taký že bude tam zaškrtavacie políčka selktovacie políčka a text area na meno priezvisko a email je to na ic.cz v html pracovař viem aj trochu v php ale v type form odosielani a pod ked to ma spolupracovař z databazou tak to neviem ak bude treba neake meno heslo tak povec a prejdeme na skype a dam ti meno heslo a vstup do db...
Lupa
mking:

To netreba, dopíšeš si to. Hneď si to tu skúsim vysvetliť.
David1256
Pokud "nevieš" s databází, tak by bylo dobré první se s ní naučit. A to první asi na lehčích věcech než je eshop.
mking
ale ide o to že z db pracovař viem phpmyadmin a pod. ale neviem s nou uplne zase sa tam v nej orientovať
mking
len potrebujem aby mi fungovalo to ukladanie do suboru alebo popripade odosielanie na mail
Lupa
Treba vytvoriť súbor config.php pre spojenie s databázou.

<?php
$dbserver="localhost"; 
$dblogin="login do DB";       
$dbheslo="heslo";     
$dbnazev="názov databázi - napr objednavky";    

mysql_connect($dbserver, $dblogin, $dbheslo); 
            mysql_select_db($dbnazev); 
            mysql_query("SET NAMES 'cp1250'"); 

?>

Treba vytvoriť súbor install.php pre vytvorenie tabuliek v databázi.

<?php
include 'config.php'; 

mysql_query("CREATE TABLE `uzivatel` (
            `id` int(10) unsigned NOT NULL auto_increment,

`meno` text character set cp1250 collate cp1250_czech_cs,            
            `priezvisko` text character set cp1250 collate cp1250_czech_cs,          

PRIMARY KEY  (`id`)
            ) ENGINE=MyISAM DEFAULT CHARSET=latin2 PACK_KEYS=0 AUTO_INCREMENT=1 ;")
or die("Nastala chyba: " . mysql_error()); 
echo '<b>OK.</b>'; 
exit;

mysql_close(); 
?>

<form action="skript.php3" method="post" target="_blank"> 

Meno:.....  <input type="text" size="10" name="Meno" value=""> 

Priezvisko <input type="text" size="10" name="Priezvisko" value=""> 

<input type=submit value=odeslat  name="sub" > 
</form> 

Nezabudni toto je len stručný skript
Lupa
David1256: pravda.

mking do súboru by som také veci nevkladal, odporúčam DB.
Je to bezpečnejšie. Alebo chceš zasielanie na email?
Lupa
skript.php3

<?
if ( isset($_POST["sub"] ) )
{
include("config.php");
$meno = $_POST["Meno"];
$priez = $_POST["Priezvisko"];

$vloz ="insert into uziovatel set meno='".$meno."', priezvisko='".$priez."';";
        $result=mysql_query($vloz);
echo "OK</div>";
}
?>

Týmto údaje sú zapísané. Toto samozrejme ešte treba ošetriť, aby ti to nemohli zneužiť. Potom ostáva už len zobraziť údaje z DB.
mking
a potom to pojde inak ak chceš dam ti hesla a mena aby si to vyskušal ja som v tom lama skušam ale nič......... tu mas tie info pls skus to sksu to díky ja už neviem čo ta mam dať mám len vytvoriř to skript.php3 alebo aj ten config do db? skus to díky
Lupa
tie údaje odstráň. môžu ti to zneužiť!
Lupa
prístupové údaje by som takto nezverejnoval!
mking
o to sa nebojím lebo je to len skušobna stranka ale teda tie veci som vytvoril aj editoval mam to dař do DB na ic.cz? importovař alebo inak...... a ešte moja otazka bude tam viac veci ako checkboxy a pod tie bude tiež treba doplniř?
Lupa
ano, aj na ic.cz to možeš dať.
každý checkbox musí mať v DB svoju kolónku, kde sa údaje dopíšu. napíšem ti na mail!
mking
ok

Vaše odpověď

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0