Autor Zpráva
Amaroun
Profil *
Dobrý den měl bych dotaz ohledně hlavního obrázku a pozadí. Pro snadnějśí ilustraci vyberu stránku http://www.gothicz.net/... Při nastavení ruzných rozlišení hlavní obrázek vždy sedne přesně do toho obrázku pozadí. Mne, jelikož jsem hlavní obrázek zarovnal na střed a to pro určité rozlišení, se po změně hne a nepadne idealně do zadního obrázku. Jak docílim aby i pro jiná rozlišení byl obrázkysprávně? Děkuji za odpověď a omlouvám se za kostrbaty popis.....
panther
Profil
Amaroun:
ten velký obrázek je na pozadí body s horizontální pozicí center. Nevidím žádný jiný, který by do něj zapadal, nicméně, do zdrojového kódu můžeš nakouknout sám.
Amaroun
Profil *
Ok dobrá a jak je potom nastaven obrázek logo_gothic4 ? Když já budu pomocí absolutního pozicování ten obrázek nastavovat tak aby do sebe vpadli, ( v případě http://www.gothicz.net/ tak aby zobák orla pokračoval zobákem orla. logo_gothic4 neni přitom na středu) tak pro jiné rozlišení bude ta pozice obrázku jiná. Díky za trpělivost :-D
panther
Profil
Amaroun:
otevři si zdrojový kód, zobraz si styly a podívej se, jakéže styly to logo má. Případně se podívej, jak to logo vypadá (a zjistíš, že vypadá jinak, než si myslíš).
Amaroun
Profil *
Aha díky... netušil jsem že jdou zobrazovat styli (použil jsem opera Dragonfly). To velice zjednodušší hledání a chápání dané stránky... Děkuji, už to obrysově chápu jak to funguje. Teď jenom experimentovat :-)
panther
Profil
Amaroun:
použil jsem opera Dragonfly
nejen přes pluginy, ale i normálně v prohlížeči to samozřejmě lze.

Tyto pluginy mají navíc výhodu, že umí zobrazit, kterém konkrétnímu prvku jsou jaké styly přiřazené, případně s nimi manipulovat (lokálně).

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0