Autor Zpráva
skelter
Profil
Zdravim, začínám s programováním a chtěl bych se zeptat jestli někdo neví, proč se písmo v mozille zobrazuje tak hrozně? V IE jsou fonty pěkné ale v mozille je to hnus, hubený kostrbatý, pro jejich formátování používám css nevím jestli jsem někde něco nepřehlédl ale neni to jen problém moji tvorby, když si otevřu Seznam v obou prohlížečích tak je tam ten rozdíl taky, nejde s tim něco dělat aby písmo bylo tak pěkne jako v IE
Chamurappi
Profil
Reaguji na skeltera:
Měl bys ukázku? Zbytek Windowsu není kostrbatý? Pokud ano, zapni si vyhlazování ClearType… někde v ovládacích panelech. Explorer má vlastní přepínač ClearTypu.
skelter
Profil
Vše je ok, ta kostrbatost neni tak hrozná jde mi o to že v IE je font krásně vyhlazený a v moz je to takovy divny, jednoduchy příklad napíšu ve stylu font arial, velikost 10px tak mi přijde v to písmo v mozille jakoby o něco užší a vyšší a spoje jsou takový nedotažený, navíc když to je ještě tučně tak je ten rozdíl vidět mnohem víc, nevím jestli třeba nepoužít jiný jednotky, nebo jestli neni pro mozillu ještě nějaká specialní definice fontu ale koukal jsem i na jiných compech a jiných stránkách ten rozdíl je všude asi je to prohlížečem, nevím, neni to zas tak markantní ale vidět to je, u obič textu to zas až tak nevadí ale třeba u odkazů a nebo tlačítek to vypadá hrozně a nechce se mi třeba všechny položky v menu vymalovávat ve photoshopu
panther
Profil
skelter:
font arial, velikost 10px
10px font není moc čtitelný. Taky si nedělám hlavu z toho, že nestihnu letící mouše napočítat nožičky.

navíc když to je ještě tučně tak je ten rozdíl vidět mnohem víc
samozřejmě, je těžké vykreslit malinký font tučně tak, aby z něj něco zbylo (=nesplynul v jeden velký (tedy malý) flek).

nevím jestli třeba nepoužít jiný jednotky
nehledě na to, jaké jednotky deklaruješ v CSS, na vykreslení to nemá vliv. Pevně zadaných 10px může být totéž, co třeba 60%, nebo tak 130%. Ve výsledku nezáleží na tom, jaká to je procentuální hodnota, se bude jednat o 10px. 10 jednotek, které je prohlížeč schopen vykreslit.

nechce se mi třeba všechny položky v menu vymalovávat ve photoshopu
zrovna u menu bych čekal nějakou rozumnou velikost fontu, u které rozdíl nebude tak viditelný.
skelter
Profil
No těch deset pixelů nebyl zrovna dobrej příklad, může být i víc, třeba 15, prostě mi ten font příjde divnej nemusí to být jen Arial ale asi se s tim budu muset smířit a zkoušet jak to nejlíp vypadá, jediná možnost která mi tak nějak vychází je kombinace barev,velikosti a tlouštky fontu v kombinaci s pozadím, tím se to dá opticky dohnat, myslel jsem jestli neni nějakej jinej způsob ale dík za radu
skelter
Profil
Ještě jednou dík, clear type to vyřešil, špatně jsem to odklik, už to funguje, spokojenost

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0