Autor Zpráva
Jopo
Profil *
Zdravím.

V prehliadači google chrome sa pri vypnutom zobrazovaní obrázkov nezobrazuje alternatívny popis"alt".
Týka sa to najmä ikoniek v odkazoch v sekcii "Aktuality".
Odkaz: http://www.mytestweb.szm.com/

Neviem si s tým rady.
Za prípadne rady vopred ďakujem.
Petr ZZZ
Profil
Zkus místo alt="logo" napsat alt="logo" title="logo" a dej když tak vědět, zda to pomohlo (nejsem si jistý).
TomasJ
Profil
Jopo:

Mně se zobrazují.
ročník 1.Bc 2.Bc 3.Bc 1.Ing 2.Ing
rozvrh PDF PDF PDF PDF PDF
zoznam študentov XLS XLS XLS PDF PDF

Stejně tak se mi zobrazí alternativa u loga (logo).

Alternativa obrázku se zobrazí v případě nenačtení obrázku (špatné cesty).
Já mám program AdBlock Plus, kde zablokuji složku obrázků (tzn. jakoby poruším obrázky) a zobrazí se alternativní texty. Když vypneš v prohlížeči obrázky, alternativa se nezobrazí.
Jopo
Profil *
@Petr ZZZ: skúsil som tvoju radu, ale nič sa nezmenilo. asi to bude tak ako písal TomasJ.

Len je zaujímavé, že alt u loga sa zobrazí, no nikde inde už nie :)
TomasJ
Profil
Jopo:
Tak to je pak zajímavé, nicméně budeš muset věřit, že to uživatelům v případě nenačtení obrázku bude fungovat. Chceš-li zjistit zda se zobrazuje alt, poruš cestu k souborům, tj. například přejmenuj složku images na images1 a myslím že by to mělo zobrazit alternativy.
jenikkozak
Profil
Jopo:
Alty se ti nezobrazují, protože máš nastavené malé rozměry, tudíž to zobrazí jen ikonku chybějícího obrázku, ale alt se tam už nevejde? Zkus tedy změnit tu cestu, nastav obrázku větší rozměr a uvidíš, že se popisek zobrazí i ve Chromu.
Jopo
Profil *
Skúsil som ako vravíš, no stále sa alt zobrazuje len u loga. U ostatných obrázkoch sa zobrazuje len akási defaultná ikonka.
Jopo
Profil *
jenikkozak:
tak toto funguje :) ale problém je v tom, že obrázok musím až trojnásobne zväčšiť, aby sa tam vošli tri písmenka z altu, a potom obrázok vyzerá naozaj zle.

Oplatí sa takto pokaziť vzhľad obrázkov aby sa zobrazoval atribút alt?
Existuje ešte nejaké riešenie ako odstrániť tento problém?
ďakujem.
Jopo
Profil *
len dodám, že veľkosť plochy, v ktorej sa vypíše alt, sa vždy nastaví obsahu, takže tento text by sa mal zmestiť do tohto priestoru
Jopo
Profil *
P.S. je to len problém Chromu, IE, FF aj Opera všetky alty pekne vypíšu (nie je problém s nedostatočným priestorom pre alt text)
Petr ZZZ
Profil
<OT>
Jen doplním, na co vlastně ten title u obrázků používám. Některé prohlížeče ukazují alt vždy, jiné jen při nenačtení obrázku. Chci-li text u obrázku vždy (třeba když je obrázek klikací a já chci dát do popisku cíl odkazu), pojistím se přidáním title.
</OT>
jenikkozak
Profil
Jopo:
Oplatí sa takto pokaziť vzhľad obrázkov aby sa zobrazoval atribút alt?
Ne. A to z důvodu, který uvádíš v desátém příspěvku, prohlížeče na neexistující obrázek nereagují jednotně a kvůli jednomu nemá cenu zvětšovat všechny obrázky. To s těmi obrázky jsem nenapsal kvůli tomu, abys ty rozměry zvětšoval, ale abys viděl důvod, proč alternativní text není u malého obrázku vidět. Až povedou ty odkazy na soubory, bude jejich adresa při najetí na obrázek zobrazena i ve Chrome. Nebo můžeš přidat ten Petrův title.
Jopo
Profil *
Ďakujem za všetky komentáre.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0