Autor Zpráva
RPG
Profil
Dobrý den!
Začal jsem dělat na nové verzi svých stránek, ale poté, co jsem se na ně jukl v Mozzile jsem zjistil, že tento prohlížeč ignoruje přednastavenou šířku DIVu, ve kterém mám uloženo menu. Tady je odkaz:
http://rpgs.wz.cz/test/uvod.html
Co s tím mám udělat? Přednastavená šířka je 160px, ale Mozzila si to upravuje podle sebe.
Timy
Profil
http://www.jakpsatweb.cz/css/mody-prohlizecu.html
Falcon16
Profil
Dobra rada nad zlato.
Radsej rob stranky pre Mozillu, potom opravuj chyby, ktore bude robit IE. Je to jednoduchsie a stoji to menej nervov
Chamurappi
Profil
To vypadá na rozdílný box model. Důvody vzniku problému jsou zde.
Přidej do CSS toto: * { -moz-box-sizing: border-box; }

Dělat stránky pro jeden prohlížeč a pak teprve ladit pro ostatní, to je ideální způsob, jak si jednu implementaci zamilovat a ostatní nenávidět. Dovolil bych si pochybovat, že to šetří nervy. Ideální dle mého názoru je testovat kód ve všem současně a průběžně ladit každou mouchu.
Timy
Profil
Chamurappi
Přidej do CSS toto: * { -moz-box-sizing: border-box; } -- zase jsem asi za blbce, ale pochopí to i Opera?

Ideální je testovat kód ve všem současně a průběžně ladit každou mouchu -- svatá pravda
Chamurappi
Profil
Reaguji na Timyho:
Opera přepíná box model stejně jako Explorer 6 v závislosti na <!doctype>.


V Opeře naráží dotyčný web na problém vyvolaný doporučením CSS 2. Zatímco všechny prohlížeče jednotně přiřazovaly elementu <body> osmipixelový margin, konsorcium doporučilo osmipixelový padding. Opera se toho drží. RPG nuluje jen marginy, potřebuje vynulovat i padding.
RPG
Profil
Chamurappi
Už to vypadá podstatně lépe... díky! Jsem rád že jste si na mně našel čas. Samozřejmě to dělám jak říkáte, když udělám zásadní změnu v kódu, podívám se jak to vypadá v jiných prohlížečích.
RPG
Profil
Zase mi to hodilo nějaké ty chyby... tak jsem to udělal fikaně :-)) Z DIVů jsem udělal tabulky a už je to v pohodě. Nebo by mělo být. :-)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0