Autor Zpráva
pepiczek
Profil *
Zdravím , mám takový problém , mám zařízené FTP (zaheslované) , přes router mikrotik , na ftp se dostanu s heslem ze svého pc , ale i z jiného (jiné ip ) , vlastním webové stránky , ze kterých bych chtěl odkazovat na obrázky , které budou uložené na ftp , přes XML/Flash galerii , aby bylo možné prohlížení , problém je v tom , že pokud na obrázky odkazuji , vyskočí problém , který bude nejspíše způsoben heslem na ftp , nevíte prosím jak tento problém vyřešit ? Děkuji :)
Bubák
Profil
www.jakpsatweb.cz/html/url.html
protokol://[uzivatel[:heslo]@]adresa_pocitace[:port]/[cesta/][soubor]

Problém je, že tím vlastně prozradíš heslo na FTP, je ho vidět v URL. K URL obrázků se dá dostat, i když používáš flashovou galerii, tak stačí sledovat HTTP komunikaci, možností je dost.
pepiczek
Profil *
Dejme tomu že to sledování HTTP komunikace jsem trošku nepobral , ale je možné , nastavit rozdílná hesla na adresáře ve ftp , například bych dal heslo k adresáři kde budou obrázky a tím by ani nevadilo , pokud by bylo heslo zobrazené v URL .. Šlo by to ? :)
ShiraNai7
Profil
pepiczek:
Nějaký důvod, proč tam nemůže běžet apache a servírovat obrázky normálně přes HTTP protokol?
pepiczek
Profil *
No to je taky možnost , ale já se ptám , jestli to jde nějak udělat / obejít , přes FTP :)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0